חיים פרקש מצדיע בעצרת "מבצע לאורם". צילום: דובר צה"ל
חיים פרקש מצדיע בעצרת "מבצע לאורם". צילום: דובר צה"ל

עושים כבוד לפרקש

חיים פרקש, בן 93 מתל אביב, התרגש באירוע הוקרה לכבוד לוחמי תש"ח
רותי בוסידן | 09.05.2022

פיקוד הדרום יצא למבצע נרחב וראשון מסוגו – מורשת וזכרון לכבוד לוחמי דור תש״ח שלחמו בגזרת הפיקוד במלחמת העצמאות. המבצע כולו מתבצע בשיתוף פעולה מלא עם רשויות הדרום תוך חיבור לאתרי מורשת באזור ופעילויות משותפות עם התושבים.

במסגרת המבצע התקיימה עצרת הצדעה לדור תש״ח בה השתתפו מפקדי פיקוד הדרום בהווה ולוחמי תש״ח, נערכו צעדות בנתיבי קרבות מלחמת העצמאות בדרום לכל האוגדות והחטיבות בשיתוף עם הרשויות באזור הדרום, מעגלי שיח ולמידה של לוחמי פיקוד הדרום עם לוחמי דור תש״ח, איחוד של להקת פיקוד הדרום עם כוכבי העבר שלה ועוד.

אחד מלוחמי תש"ח הוא חיים פרקש, בן 93, המתגורר בתל אביב. חיים מספר על מלחמת העצמאות ועל תחושותיו: "הייתי קודם באצ"ל, כך שתחושת הלחימה הייתה מוכרת לי, התגייסתי לגדוד אלכסנדרוני ולחמתי באזור פיקוד המרכז באזור טול כרם. לא הרגשתי איזה הרגשה מיוחדת חשבתי שזה מה שאני צריך לעשות על מנת שתקום מדינה, עד היום אני חושב מה עשו פה אנשים בודדים על מנת שתקום מדינה".

על עצרת 'מבצע לאורם' הוא אמר: "התרגשתי בצורה בלתי רגילה, נהנתי מאוד מהסרטים שהוקרנו, אני חושב שהם הציגו את הלחימה שהייתה בצורה מצוינת, נהנתי מאוד מכל האירוע".

על תוכנית ״לאורם״ אומרת קצינת החינוך של פיקוד הדרום, רס״ן רעות שלום: ״הם מאירים את היום באור העבר, ממפגש עם לוחם תש"ח, בחור בן 92. אפשר לשמוע בקולו- הוא מרגיש שמדינת ישראל על כתפיו. לפני 74 שנים הוא הקים פה מדינה, ועד היום, המדינה הזו מונחת על כתפיו והוא נושא אותה איתו.

"מטרת הפרויקט שלנו היא לחבר את החיילים והאוכלוסיה אל הכתפיים האלה, אל הבסיס שלנו. המלחמה שלנו על המדינה הזו אמנם לא נראית כמו שנראתה לפני 74 שנים, אבל היא עוד לא נגמרה. דרך מורשת תש"ח אנחנו מבקשים להנחיל לחיילים שלנו את השליחות והדבקות במטרה שהביאה את המדינה שלנו עד היום, ומתוך תמונת הניצחון הקיימת כיום להמשיך ולהגן עליה באהבה״.

 

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.