אילן פלטו, רם בלניקוב, ענת גואטה, ענת פילצר סומך וגדעון תדמור. צילום: אירית מטיאס
אילן פלטו, רם בלניקוב, ענת גואטה, ענת פילצר סומך וגדעון תדמור. צילום: אירית מטיאס

"ניתן היום לבנות בתל אביב עוד כחצי מיליון דירות"

כך טען חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב, במהלך הוועידה השנתית של איגוד החברות הציבוריות שנערכה בבורסה לניירות ערך בתל אביב
אירית מטיאס | 10.07.2022

הוועידה השנתית של איגוד החברות הציבוריות שנערכה היום (ראשון, 10.7) בבורסה לניירות ערך בתל אביב, נפתחה בדברי פרידה של אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות שספד לדני גולדשטיין ז"ל, שהיה בעבר יו"ר איגוד החברות הציבוריות ונפטר החודש ממחלה קשה.

בתום ארוחת בוקר התכנסו המוזמנים באולם ושתו בצמא את דברי הדוברים.  גדעון תדמור, יו"ר האיגוד, אמר כי מערכת הבחירות הנוכחית עלולה למנוע מהכלכלה הישראלית להתאושש במהירות מהמשבר הנוכחי.

רם בלניקוב, מנכ"ל משרד האוצר סיפר כי סבא שלו, אמא שלו, אשתו והבן שלו, כולם מורים במערכת החינוך ומכאן שהספין שבו ניסו לטעון כי הוא אדיש לשכרם  הנמוך של המורים אינו נכון.

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן, הצרה על הבחירות הצפויות ואמרה כי יכולנו בישראל לפתור בעיות רבות אם היינו עושים שימוש מושכל יותר בכספים שהמדינה תוציא על הבחירות הקרובות.

ענת גואטה, יו"ר הרשות לניירות ערך, הזהירה כי שיתופי פעולה בין גופים מוסדיים שהם בעלי עניין בחברות, ללא שקיפות, עלולים לפגוע באינטרס הציבורי.

היועצת המשפטית וסמנכ"לית איגוד החברות הציבוריות, עו"ד ענת פילצר-סומך קיימה במהלך האירוע מפגש אחד על אחד עם המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, עו"ד מאיר לוין.

מאיה בוארון, רוני אלרואי ואיתי מקמל. צילום: אירית מטיאס

מאיה בוארון, רוני אלרואי ואיתי מקמל. צילום: אירית מטיאס

בנוסף נערך פאנל משפטי בנושא – מי שולט בחברות ללא גרעין שליטה? בהנחיית עו"ד פילצר סומך בהשתתפות, עו"ד מיקי ברנע – שותף מנהל משרד ברנע ג'פה לנדה, יקי ודמני – יו״ר, דירקטור ומנכ״ל בחברות ציבוריות, עודד ורד – מנהל מחלקת המחקר, הפניקס השקעות ופיננסים ועו"ד רוני טלמור – ראש אשכול תאגידים ושוק ההון במחלקה למשפט כלכלי, יעוץ וחקיקה במשרד המשפטים.

בכנס נערך גם פאנל בנושא המשבר בשוק ההון, בהנחיית אודי אלוני, מנכ"ל FUNDER ובהשתתפות אמיר ארגמן – אסטרטג השקעות ראשי בכלל ביטוח פיננסים, רנן כהן אורגד – מנכ"ל לידר הנפקות, גת מגידו – שותפה-מייסדת ומנכ"לית של בית ההשקעות finessa capital ואורי קרן, שותף ומנהל השקעות ראשי מור גמל. חברי הפאנל הפגינו אופטימיות זהירה עם המלצה לנקוט בסלקטיביות וזהירות בבחירת השקעות בעת הנוכחית. חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב אמר כי "ניתן היום לבנות בתל אביב עוד כחצי מיליון דירות, רק אם המדינה תשנה פאזה ותאפשר לקבלנים לבנות".

תגיות: ,

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.