כדור ים ענק העשוי מ-250 ק"ג פסולת
כדור ים ענק העשוי מ-250 ק"ג פסולת. צילום: פרטי

בשורה סביבתית בחוף גורדון

בחוף התל אביבי הוצג כדור ים ענק העשוי מ-250 ק"ג פסולת שנאספה בחופי הארץ. הכדור הוא חלק מפעילות הסברה, העלאת המודעות ורתימת הציבור לנושא איכות הסביבה
רותי בוסידן | 31.07.2022

בחוף גורדון הוצג כדור ים ענק בקוטר של 3.5 מטר העשוי מ-250 ק"ג של קונסטרוקציית ברזל, רשתות ופסולת שנאספה בחופי הארץ. מדובר ביצירת אמנות של האמנית טל טנא צ'צקס.

ראובן לדיאנסקי, סגן ראש העיר תל אביב-יפו וממונה על תחום איכות הסביבה, קיימות ושיפור פני העיר: "כ-80% מהפסולת בחופי הים היא מכלי פלסטיק חד פעמיים. מדובר במפגע אקולוגי, בריאותי וסביבתי שאנחנו מוכרחים להוציא מחיינו. חנכנו בחוף גורדון את כדור הים הענק העשוי כולו מ-250 ק"ג פסולת שנאספה בחופי הארץ. מאז תחילת עונת הרחצה אנחנו בעיריית תל אביב נערכים למימוש חוק העזר העירוני שהעברנו במועצת העיר אשר אוסר שימוש ומכירת כלים חד פעמיים בחופי הים שלנו".

לדיאנסקי הוסיף כי "הכדור המרשים ישאר בחוף למשך כחודשיים ואתם יותר ממוזמנים לצלם אותו ולהעלות תמונות לרשתות החברתיות. הכדור הוא חלק מפעילות הסברה, העלאת המודעות ורתימת הציבור לנושא. פגשתי הבוקר גם שחקנים שמסתובבים בחופים שלנו בסופי שבוע ומסבירים לציבור על חשיבות הוצאת כלי הפלסטיק מהחופים. גם זכייני המסעדות שבחופים נרתמים לעניין והתשתיות בחופים שופרו.

"תודה לאמנית טל טנא צ'צ'קס שהקימה את הפסל (שלראשונה הוצב ב-2019), לרשות לאיכות הסביבה וקיימות ולאגף החופים בעיריית ת"א, לחברת אתרים, לעמותת ecoocean ולמתנדבים הנהדרים שבמשך 6 שבועות אספו פסולת מהחופים".

ראובן לדיאנסקי עם כדור ים ענק העשוי מ-250 ק"ג פסולת

ראובן לדיאנסקי עם כדור ים ענק העשוי מ-250 ק"ג פסולת

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.