פסל דיזינגוף על סוסתו בשדרות רוטשילד, תל אביב. צילום: אביה בן דוד
פסל דיזינגוף על סוסתו בשדרות רוטשילד, תל אביב. צילום: אביה בן דוד

גם לאיתי בכר מגיע לחיות בתל אביב // טור אישי

תגידו שאני רק בן 21, נאיבי, שצריך לעבוד קשה כדי לחיות בתל אביב, ותגידו שלחיות בעיר הכי יקרה בעולם זה ״מותרות״. אבל תרשו לי לחלוק עליכם. נולדתי בתל אביב ואני חי בה כל חיי. אני אוהב את העיר הזו. החברים שלי, המשפחה שלי והעבודה שלי - כולם נמצאים בעיר. זכותי לגור בה ולחיות בה
איתי בכר | 23.12.2021

זה לא סוד שישראל נמצאת במשבר נדל״ן קשה. ולצערי, נראה כי רוב הציבור אדיש לכך. מחירי הדירות במדינה זינקו ב-10% בשנה האחרונה – ואף אחד לא ממהר לצאת עם אוהלים ומגפונים לרחובות. כנראה שהצעירים של מחאת 2011 כבר התבגרו, והבינו שבישראל אין מקום לאופטימיות. צעירים שחיים בתל אביב כבר השלימו עם העובדה שכנראה הם לא יצליחו לאפשר לעצמם לקנות דירה בעיר. ועדיין, זה לא מה שעומד בראש מעיינינו. דווקא מחירי השכירות הגבוהים בעיר (שנגזרים ממחירי הדירות) ויוקר המחיה הבלתי-סביר הם אלו שמטרידים אותנו יותר.

נכון, אני לא אמיד ולא מומחה לנדל״ן, ואפילו את התואר האקדמי שלי טרם התחלתי. אז תגידו שאני רק בן 21, נאיבי, שצריך לעבוד קשה כדי לחיות בתל אביב, ותגידו שלחיות בעיר הכי יקרה בעולם זה ״מותרות״. אבל תרשו לי לחלוק עליכם.

ורק לכול האיתי בכרים אין כאן נקום לגור? צילום: תל אביב אונליין

ורק לכול האיתי בכרים אין כאן נקום לגור? צילום: תל אביב אונליין

תל אביב היא לא רק עיר שמבלים בה את השנים היפות של החיים, זו גם עיר שחיים בה. אנשים נולדים בה, גדלים בה, מזקנים בה ומתים בה. עיר שלא יודעת להכיל תושבים מכל הגילאים, המעמדות והאוכלוסיות – לעולם לא תוכל להיות עיר. ולעצרי הרב, אין אף עיר בישראל שיש בה עירונית אמיתית כמו של תל אביב.

אני נולדתי בתל אביב ואני חי בה כל חיי. אני אוהב את העיר הזו. החברים שלי, המשפחה שלי והעבודה שלי – כולם נמצאים בעיר. וכמו שכל מי שנולד וגדל בישראל זכאי לחיות בה, גם אם הוא אינו יהודי, זכותו של כל אדם לחיות בעיר בה גדל – גם אם זו תל אביב. ולא, אין לי ציפייה שהמדינה תממן לי בית פרטי בצפון העיר או דירת יוקרה בנווה צדק. כן יש לי ציפייה שהמדינה תאפשר לי לחיות בשכירות ראויה. כי כשבקבוצות הפייסבוק מוצע בוידעם (!) שדחפו לו מזרון ב-1,500 שקלים – סימן שיש פה בעיה.

מנהטן פינת נתיבי איילון. צילום: תל אביב אונליין

מנהטן פינת נתיבי איילון. צילום: תל אביב אונליין

אנשים רוצים לחיות בעיר ולא בפרבר – זו עובדה. מחירי הדיור בתל אביב משקפים זאת היטב. הגיע הזמן שהמדינה תסיט כספים להשקעה בפיתוח העיר – לבנות עוד תשתיות, קודם כל, ואז עוד מגורים. אם נקבל פה מנהטן – אז מנהטן let it be. אבל שלנו. שנוכל לגור. גם אני.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

ישראלים גרידים חובבי נדל"ן.

הורסים כל ייחוד של מרכזי ערים.

מעיפים את כל האינטלקטואלים והאמנים משם.

מה הפלא?

ואני שבא מבאר שבע, האם גם לי יש זכות לגור בתל אביב?
האם הזכות שלך גדולה מהזכות שלי?

בקרוב כשיהיו רכבות. בלילה תנוח בשקט של פתח תקווה ותוך רבע שעה תהיה בתל אביב. בדיוק כמו במנהטן.