להקת תיאטרון מחול ירושלים
להקת תיאטרון מחול ירושלים . צילום: מאיה חדש

דאבל פס במרכז סוזן דלל

להקת תיאטרון מחול ירושלים תעלה מחר שתי יצירות במסגרת מופע הבכורה שתערוך בתיאטרון התל אביבי
רותי בוסידן | 10.05.2022

להקת תיאטרון מחול ירושלים נמצאת בימים אלה בתנופת יצירה ולמרות משבר הקורונה שפקד גם אותה היא העלתה לאחרונה שורה של מופעים כגון "שובו של חד הקרן" ו"אמורפיה נגד הצורות".

בימים אלה הלהקה נמצאת לקראת ערב בכורה נוסף – "Double Pass" שיעלה מחר (11.5) בשעה 20:30 במכרז סוזן דלל למחול ולתיאטרון בתל אביב.

הלהקה ובה שישה רקדנים תציג בבכורה שתי יצירות. האחת מאת: נועה צוק, יוצאת להקת בת שבע. השנייה מאת פבלו ג'ירולמי, יוצר איטלקי, שזכה פרסים על יצירתו האחרונה MANBUHSA. ג'ירולמי התארח בישראל לצורך עבודתו עם תיאטרון מחול ירושלים בחסות המכון לתרבות איטלקית.

נועה צוק בשיתוף אהד פישוף תעלה את עבודתה "קולות מתא המטען" בו היא מפרקת ומארגנת מחדש חומרים מעבודה שיצרה ללהקת "Frontier Danceland" הסינגפורית בשנת – 2014.

היצירה מציגה מבנה מודולרי, המבוסס על תמונות נפרדות ומאופיינות. תהליך פירוק והרכבת העבודה המקורית והתחביר התנועתי המובחן של היצירה אל מול רקדני הלהקה, הרחיב את האפשרויות הגלומות בעבודה באיכויות "פרפורמנס" חדשות.

פבלו ג'ירולמי יעלה את – It’s upstairs. Now girl” ",  עבודה אשר יוצרת מבנה כוריאוגרפי מהודק בהשפעת הרעיון האנתרופולוגי, שהתפתחותה של ציוויליזציה טמונה דווקא בעזרה ובחמלה לזולת. זאת בעקבות שרידים קדמונים של עצם ירך שהתאחתה, המעידה על תחילתה של ציוויליזציה של קבוצה שאפשרה טיפול ודאגה לזולת בניגוד להכחדתם של פצועים וחלשים בטבע.

עוד בערב יוצגו קטעים מהמופע עטור השבחים "שובו של חד הקרן" של היוצר ומנהל האומנותי של הלהקה איל נחום.

האירוע נתמך על ידי המכון לתרבות איטלקית.

 

"Double Pass"  – לוח מופעים בסוזן דלל:

11.5 / שעה 20:30

31.5  / שעה 20:30

1.7

2.7

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.