ההאקתון השישי בתחום נוער וקהילה בבית העירייה. צילום: פרטי
ההאקתון השישי בתחום נוער וקהילה בבית העירייה. צילום: פרטי

"כשבחוץ התרחש החושך, בבית העירייה היה הרבה מן האור"

ביום חמישי בערב, במקביל לפיגוע הקשה בדיזינגוף בתל אביב, נערך בעירייה האקתון בהשתתפות מאות בני נוער מרחבי העיר
רותי בוסידן | 11.04.2022

ביום חמישי בערב נערך בתל אביב ההאקתון השישי בתחום נוער וקהילה בבית העירייה בהשתתפות מאות תלמידים. באותו הזמן התרחש בחוץ הפיגוע הנורא ברחוב דיזינגוף בעיר.

"ההאקתון השנה לא ישכח", סיפרה ל"תל אביב אונליין" חברת המועצה סיגל ויצמן, מחזיקת תיק הנוער, שנכחה באירוע, "גם בגלל הנושא המורכב, גם בגלל הזוכה וגם בגלל הפיגוע הנורא שהתרחש בסמוך אלינו. כשבחוץ התרחש החושך, בבית העירייה היה הרבה מן האור – אנשי חינוך שלוקחים אחריות, מתנהלים כדמויות חינוכיות להערצה, מתקשרים בצורה בהירה ומהירה מסרים משותפים ומובילים מרכזי נוער לפרגן ולפזר הרבה אור ואהבה אחד לשני. יש לנו בתחום נוער מוסלמי, נוצרי ויהודי, אשכנזי ומזרחי, מדרום העיר, מיפו ומהצפון, מכל המגדרים – פסיפס ישראלי אותנטי".

ויצמן הוסיף: "לצערנו בחוץ הפסיפס הזה מתנפץ לרסיסים המון פעמים ואנחנו נתקלים במציאות נוראית אבל אצלנו ובמיוחד ב-24 השעות האחרונות ראינו מציאות אחרת. מציאות של הכלה, פרגון, עידוד של השונות ובו בעת, כזאת, ששמה במרכז את הביחד והמשותף שלנו. זה היה האקתון מרגש מאוד, היסטורי בהרבה מובנים. אנחנו נפעמים מהבעת האמון של ההורים, הקהילות, הנוער והאנשים שלנו שהמשיכו איתנו קדימה בזמן שבחוץ שררה מציאות קשה מאוד".

ההאקתון השישי בתחום נוער וקהילה בבית העירייה

ההאקתון השישי בתחום נוער וקהילה בבית העירייה. צילום: פרטי

לדבריה, "מראש היתה שמירה צמודה על הבניין, אולם כאשר שמענו על הפיגוע הגברנו את השמירה, יש לציין שהנוער, המנטורים והצוותים הרגישו ביטחון, ונשארו בבניין העירייה כל הלילה למרות שהמחבל הסתובב חופשי. התוצרים של הנוער יצאו מדהימים, והם עלו שלב. המנטורים הגיעו מהחברות החזקות  במשק והמחלקה לנוער וצעירים עשו עבודה מטורפת. הנוער שלנו הם חכמים, יצירתיים, חדים ומוכשרים ואנחנו רואים את זה יומיום במרכזים".

והיא מוסיפה: "את ההאקתון הוביל תחום הנוער בקהילה, בניצוחם המרשים של מנהל המחלקה לנוער וצעירים אסף יצחקי, מנהל תחום נוער בקהילה דרור ינקוביץ, וצוות היחידה קיט טרן, חן זריחה ועמית בנצ׳יק. ברגע שהובן שהיה פיגוע, נערך מיידית כינוס לרכזי המנ"שים והועבר תדרוך ברור: העירייה מאובטחת, לא יוצאים ולא נכנסים, ולכן – ממשיכים.
ניהול המשבר היה למופת וכל בני ובנות הנוער נשארו והמשיכו בשמחה לעבוד על האתגר שהוצב.
הניהול הקריאיטיבי השנה הונח בידיהן המקצועיות של ליבי טישלר ואודליה אבינועם שניצחו על התזמורת: הנוער שבאו להצליח באתגר ולזכות בפרסים, המנטורים והמנטוריות שליוו כל קבוצה, והמשימה עצמה: לפצח איך מספרים את הסיפור של הנוער התל אביב-יפואי נכון.
הבחירה לשים את האחריות לסיפור בידי הנוער מבטאת באופן מושלם את האג'נדה החינוכית הדמוקרטית של העיר, ואת הדרך למצוא פתרונות – על ידי בדיקה עם קהל היעד האמיתי של הסוגיה. במילים אחרות: במקום שהעירייה תגדיר לנוער מה הסיפור שלהם ושלהן, ניתנה להם ההזדמנות להגדיר בעצמם".

בני הנוער סיפרו: "ההאקתון תמיד עסק בפנייה שלנו החוצה – לבעיות שקורות סביבנו אבל אף פעם לא עצרנו לחשוב ולעשות בנוגע לבעיות שלנו. וההאקתון הזה נגע בעצבים חשופים- בזהות של כל מרכז נוער, בשורשים של השכונה והקהילה שלי ובעיקר במה אנחנו רוצים להיות".

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.