מצעד האקלים בתל אביב. צילום: איתי בכר
מצעד האקלים בתל אביב. צילום: איתי בכר

תל אביב מצטרפת למחאת משבר האקלים

ביום שישי הקרוב יצטרפו הורים לתלמידים בתל אביב להפגנה בדרישה לטיפול מידי במשבר האקלים ההולך ומחמיר
רותי בוסידן | 22.03.2022

״אנחנו בדקה ה-90. אם לא נשנה את דרכינו כדור הארץ לא יוכל לקיים את הדורות הבאים״. כך קבע לפני כמה שבועות הפאנל הבינלאומי לשינוי האקלים מטעם האו"ם.

ביום שישי הקרוב, ה-25.3 יצטרפו הורים מכל הארץ לתלמידים בארץ ובעולם שיצאו למחאה ויפגינו בדרישה לטיפול מידי ואמיתי במשבר האקלים ההולך ומחמיר.

ההתכנסות תהיה בשעה 10:00 בגן צ'ארלס קלור אז תתקיים צעדה עד לרחוב הירקון 99 בתל אביב . בסוף המצעד יתקיים פיקניק משפחתי.

כרזת מחאת האקלים. צילום: פרטי

כרזת מחאת האקלים. צילום: פרטי

מארגני האירוע קראו השבוע להורים להצטרף לגוש ההורים במחאת הנוער ביום שישי ה-25.3. כאות זיהוי ילבשו ההורים אפודי הצלה מפני טביעה.

השבוע פנו הורים מ"הורים למען האקלים בישראל" להנהגות הבית ספריות וביקשו לנקוט עמדה ולבקש מבית הספר  להוציא את הילדים להפגנה.

בהודעה שהוציא ארגון "הורים למעם האקלים בישראל" נכתב בין היתר: "ביום שישי ה-25.3 תלמידים בארץ ובכל העולם יצאו למחאה ויפגינו בדרישה לטיפול מיידי ואמיתי במשבר האקלים ההולך ומחמיר. אנחנו, ׳הורים למען האקלים ישראל׳, עומדים לצד הנוער בישראל ובכל העולם, שהם הנפגעים העיקריים בהשלכות הישירות הרות-הגורל של פעולות חסרות האחריות שלנו כיום כלפי כדור הארץ והחיים עליו. הסירוב של מקבלי ההחלטות להפנים את העובדות המדעיות הברורות ולשנות גישה לנוכח המציאות – לא מקובל עלינו. אנחנו כאן ואנחנו תומכים בצעדי המחאה האמיצים והמוצדקים של הנוער.

"כאות סולידריות עם הנוער בכל העולם, אנו, הורים למען האקלים, מבקשים מהנהגת ההורים של בית הספר ומנהלת בית הספר, להוציא את התלמידים ואת צוות בית הספר להצטרף למחאה בתל אביב. המחאה תתחיל בשעה 10:00 בפארק צ'ארס קלור וצעדה תצא משם לכיוון רח' הירקון 99. בסוף המצעד יתקיים הפנינג, שיכלול בין היתר פיקניק משפחתי שתנועת הורים למען האקלים מארגנת. כך שהאירוע כולו יהיה נעים ונגיש לילדים. לשתף את התלמידים והוריהם בקיום המחאה, להביע סולידריות, לעודד ולהנגיש מידע לאירוע ב-25.3 ובכך לתרום להעלאת נושא האקלים למקום הראוי לו על סדר היום.

"כבר אין ספק – אנחנו נלחמים על עתידנו ואנחנו מקווים שגם אתם, כל איש ואישה, תצטרפו לדרישתנו ממנהיגנו – אנא הפנימו את הזעקה הבוערת של מדעני האקלים: 'אנחנו בדקה ה-90. אם לא נשנה את דרכינו כדור הארץ לא יוכל לקיים את הדורות הבאים".

סיגל ויצמן חברת המועצה ומחזיקת תיק הנוער: "אני שמחה לעדכן, שבעל יסודי לא יתקיימו לימודים בבתי הספר בתאריך 25/3/22, לכן התלמידים לא צריכים אישור לצאת, כך שהנוער יוכל להשתתף במחאה". .

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.