הפגנה בכיכר הבימה נגד הפסיקה בארצות הברית נגד הפלות. צילום: אדם ריפטין
הפגנה בכיכר הבימה נגד הפסיקה בארצות הברית נגד הפלות. צילום: אדם ריפטין

נשות תל אביב מזדהות עם נשות ארצות הברית

מאות נשים מחו השבוע בכיכר הבימה בתל אביב כנגד ההחלטה שהתקבלה בארצות הברית לאסור הפלות. את ההפגנה ארגנו שלוש נערות תושבות העיר
רותי בוסידן | 30.06.2022

כ-200 צעירות מחו ביום שלישי (28.6) בכיכר הבימה בתל אביב נגד ההחלטה שהתקבלה בבית המשפט העליון של ארצות הברית, שקבע כי אסור לבצע הפלות.

את ההפגנה ארגנו שלוש נערות – תום שרצר בר- סגנית יושב ראש מועצת התלמידים והנוער העירונית של תל אביב- יפו ופעילה חברתית. דניאל שולץ- פעילה בנוער של מפלגת יש עתיד, חניכה באיגי ופעילה חברתית. ואריאל (ארי) שפיצר- חניכה באיגי ומשתתפת בתוכנית המדצ״ים הראשונה שלהם, עולה חדשה מארצות הברית.

לשלושתן חשוב להדגיש שהפעילות שלהן משקפת את עמדתיהן האישיות בלבד ולא בהכרח את עמדת הגופים שהן נציגות בהם.

‏תום שרצר בר סיפרה ל"תל אביב אונליין": "כששמעתי ‏שבוטלה הפסיקה הייתי מזועזעת ושבורת לב. לקח לי, לדניאל ולארי בדיוק יום להתאפס על עצמנו עד שביום שבת בבוקר דניאל כתבה לשתינו הודעה 'צריכות לעשות משהו'. שתינו מיד הגבנו 'בדיוק מה שאני חשבתי'. מפה לשם עברנו שלושה ימים של עבודה אינטנסיבית, הפצה ופרסום, חיבור עם ארגונים מדהימים כמו 'לדעת לבחור נכון', 'צעדת המופקרות', 'לוטם' ו'איגי'. מה שהתחיל ממטרה שהצבנו לעצמנו של 50 מפגינות ומפגינים, הפך לאירוע של כ-200 וקיבל תמיכה ממעל 500 צעירים וצעירות".

שרצר הוסיפה: "בהפגנה תמכנו בכל 33 מיליון הנשים בארצות הברית שנלקחה מהן הזכות לחיים ולשלמות גופן בידי אנשים שמצדיקים את התנהגותם הזוועתית על ידי אותה הזכות בדיוק. תיעלנו את הכעס שלנו למקום של תמיכה ואהבה והראנו לאנשים החשוכים בארץ ובעולם שאנחנו נלחמות בחזרה, שלא נשתוק".

חברת המועצה ומחזיקת תיק הצעירים סיגל ויצמן אמרה ל"תל אביב אונליין": "אני שמחה לשתף שהעשייה של הנוער מרגשת אותי. הנוער שלנו לא יושב בחיבוק ידיים אלא ישר יוצא ומביע עמדותיו לגבי ההחלטות שהתקבלו בארצות הברית.זה לא הגיוני שלאישה לא תהיה שום זכות החלטה לגבי הגוף שלה. אני גאה בנוער שלנו. הגוף שלנו הוא שלנו. התרגשתי לראות את הפעילות של הנוער".

קטגוריות: חינוך והשכלה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *