מלון סינמה. צילום: שרית גופן
מלון סינמה. צילום: שרית גופן

החיים כסרט

מלון סינמה - אחד המבנים המזוהים ביותר עם כיכר דיזינגוף, הפך ביום חמישי בלילה, למקום מפלט למי שנסו מאימת הפיגוע ובקשו מקום מחסה
אירית מטיאס | 10.04.2022

מלון סינמה בתל אביב שוכן במבנה קולנוע "אסתר" המיתולוגי, שהוקם על ידי בני הזוג משה ואסתר נתנאל בשנת 1939, המבנה הבאוהאוסי הייחודי משמש מזה 20 שנה כמלון בוטיק מבית רשת מלונות "אטלס".

בימים כתיקונם, שיטוט בלובי המלון מרגיש כמו ביקור נדיר בגלריה מסוגננת ובלתי נשכחת, עם צילומים ישנים של כיכר דיזינגוף ושל בית הקולנוע המיתולוגי ואלמנטים שנשמרו מקולנוע "אסתר".

אלא שהקלישאה- "החיים הם לא סרט", קיבלה ביום חמישי האחרון המחשה מדוייקת. הפיגוע הקשה שהתחולל בליל חמישי ברחוב דיזינגוף השוקק גרם למנוסה של מאות בליינים שגדשו את הפאבים והמסעדות שברחוב.

פוסט שהתפרסם בקבוצת הפייסבוק Secret Tel-Aviv שיבח ביום שישי את מלון סינמה ועובדיו: "אתמול בהמולה רצנו אני ועוד כ-15 איש והתחבאנו באיזה חדר פחים. עובדי המלון פתחו לנו כניסה אחורית והכניסו אותנו למלון לאזור קומת הגג. שם במשך שעות חיכינו שהבלאגן ישכח. נתנו לנו כיבוד, שתיה חמה, שמיכות, טלויזיה ודאגו לשלומנו. חייבת להצדיע לעובדים ולמנהלים שם!", כתבה רוני סגל לפוסט שזכה לאלפי לייקים ומאות תגובות.

גלית אילן, מנהלת אזור מלונות דיזינגוף ברשת אטלס, התרגשה למקרא הפוסט. "בלילה כל כך קשה לנו כישראלים ותל-אביביים, ההתנהלות של העובדים שלנו ממלאת אותי בגאווה אדירה. הצוות שהיה במלון- הראל, פקיד הקבלה, דיאנה מנהלת חדר האוכל וחמודי מנהל הערב- לא קיבל הנחייה לנהוג באותו ערב כפי שנהגו. מחמם את הלב שה-DNA שלהם כנותני שירות בכלל וכעובדי רשת אטלס בפרט היה לפעול כפי שפעלו. במהלך כל הערב והלילה עודכנתי, יחד עם מנהל המלון קובי כהן, על המצב בזמן אמת. לשמחתי הרבה, ידעתי שאנחנו יכולים לסמוך שאורחי המלון וכל מי שברח מהתופת אל המלון נמצא בידיים טובות. אני מאחלת לכולנו ימים שקטים ורגועים", היא אומרת.

גלית אילן. צילום: תומר אילן

גלית אילן. צילום: תומר אילן

קטגוריות: תיירות, ביטחון
תגיות: ,

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.