מתוך הוידאו ארט. יוצר: שחף רם
מתוך הוידאו ארט. יוצר: שחף רם

שעון החול אוזל: וידאו ארט להשבת החטופים על חזית המוזיאון

בין הימים שני - רביעי השבוע תוקרן מידי ערב על חזית המבנה יצירת וידאו ארט של היוצר שחף רם
מערכת תל אביב אונליין | 12.11.2023

במהלך השבוע הקרוב, בימים שני עד רביעי 13-15.11, בשעות 22:00-18:00, תוקרן על גבי חזית מוזיאון העיר ברחוב ביאליק 27 בתל אביב יצירת אמנות של האמן והאנימטור שחף רם, למען השבת החטופים. מטרת היצירה היא הבעת סולידריות עם משפחות החטופים והצטרפות לקריאה להשאיר את הנושא בראש סדר העדיפויות של כולנו.

עבודת הווידיאו ארט מתייחסת למבנה המוזיאון כגורם אנושי, בעל רגש ולב פועם, עיניים ודמעות. דמעות בהירות של כאב ותקווה זולגות בקצב מותאם לפעימות המלוות את שמות החטופים המוקרנות במרכז המבנה יחד עם הקריאה: bring them home now.

רם מחבר את המבנה לקטסטרופה של ה-7 באוקטובר באופן מרומז דרך אנימציה של צעירים רוקדים כאזכור למסיבה הקטלנית בפסטיבל נובה ומשתמש בהפשטה של נופי העוטף המבטאים סתירה של עונות בשנה: דימוי שלכת של סתיו ובתוכו פריחת הפרחים האדומים האופייניים לאזור זה.

במרכז ההקרנה שעון חול שאוזל ומתמלא בלופ המבטא את תחושת הדחיפות להשבתם החטופים כולם. יחד עם הבעת הכאב, הצער והגעגועים יופיעו ביצירה המוקרנת גם ביטויים של תקווה לחיבוק המיוחל באיחודם עם אוהביהם וכל זאת באמצעות עבודת וידיאו ארט, מקורית וחדשה של האמן שחף רם.

בית העירייה ההיסטורי שבכיכר ביאליק הוא משכנו של מוזיאון העיר תל אביב-יפו על שם שושנה וזבולון תומר, שנחנך לאחרונה וייפתח בקרוב לציבור.

שחף רם, אמן, במאי אנימציה ויוצר עצמאי, הוא תושב העיר המציג במסגרת התערוכה המתחלפת הפותחת את מוזיאון העיר תל אביב יפו (אוצרת: גלית גאון). בוגר בצלאל האקדמיה לאמנות ולעיצוב, התמחות באנימציה קלאסית. זוכה פרס גרוס למצוינות באנימציה ועשיה לאורך זמן 2019.

ההקרנה היא יוזמה של צוות הקרנה הפועל בהתנדבות ומקרין במרחבים שונים בארץ תכנים מגוונים שקוראים להחזרת החטופים
מנהל אומנותי: יואב כהן
מפעיל הקרנה: שחר בר.
מתאם טכני: ציון רקנטי
ביוזמת: דני גלנט
המקרנים מסופקים בהשאלה על ידי חברת avs ומשפחת שם טוב שבנם נחטף ב- 7 באוקטובר.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *