מאבק הגלימות. צילום: מוקי שוורץ
מאבק הגלימות. צילום: מוקי שוורץ

זה לא חלום בלהות, בוז'י – זו בושה

המדינה בוערת ושרה מתיירת, בזמן שהבן שלה וחברו השר מוכיחים לכל: זה לא גשם של דמוקרטיה, זו דיקטטורה בהתהוות. ניפגש (שוב) במוצ"ש. דעה
צחר רותם | 10.03.2023

בצהרי היום, כשהמפגינים חסמו את איילון, פנה ברהנו טגניה החרוץ לנוסעים שנתקעו בפקק – וראיין אותם. הוא פנה לאשה אחת ברכב ושאל אותה מה דעתה. האשה החלה להזיל דמעות. "מה קרה, למה את בוכה", שאל אותה טגניה. "עצוב לי", ענתה לו, "אני מסתכלת מה קורה במדינה שלי ופשוט עצוב לי על מה שקורה", אמרה.

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג הגדיר אתמול בנאומו את המתרחש כ"חלום בלהות". במקביל לנאום, קצת לפני בעצם, הדיח השר המוכשר לביטחון לאומי את מפקד מחוז תל אביב, ניצב עמי אשד. זמן קצר אחר כך התחולל הפיגוע בדיזינגוף, אירוע שהמפקד המודח ניהל בעצמו – ואנחנו  התעוררנו: זה לא חלום בלהות, זו מציאות אמיתית, מדכאת, עצובה ומבישה.

הקריאה "בושה" של המפגינים מעולם לא הייתה מדויקת יותר.

זו בושה כי ברור לכל מי מנהלים את העסק. מצד אחד זוג נרקסיסטי שמבלה ברומא בזמן שהמדינה בוערת. כפראפרזה על אירועי המספרה: המדינה בוערת ושרה מתיירת. מן העבר השני הבן, יאיר נתניהו, שעשה ספוילר להדחה בערב כשצייץ קודם לכן שהקו הרך מידי לטעמו של המשטרה מלמד על מרד של קציני המשטרה ובכיריה, ממש כך. כמה שעות אחר כך הדיח התאום האידיאולוגי ונדמה גם המנטאלי של נתניהו ג'וניור, את מפקד המחוז. כך יצא, במקרה.

הקטר של המשק הישראלי. לקראת הפגנת ההייטקיסטים. צילום אור הדר

הקטר של המשק הישראלי – מחאת ההייטקיסטים. צילום אור הדר

זה לא חלום בלהות, זוהי מציאות שאסור להישאר לה אדישים. "כך מתחילה הפיכה משטרית", קבע ראש העירייה רון חולדאי, בעקבות ההדחה, "הדרג הפוליטי מתערב בעבודת המשטרה ומדיח מפקד במשטרה".

והוא צודק. זה לא גשם של דמוקרטיה, זו הנהגה שמתכוונת להשתלט בכוח על מדינת ישראל, למנוע בכוח הפגנות ומחאות, להדיח מפקדים מוכשרים וברור לכל שזוהי רק ההתחלה. אם זה תלוי בנתניהו ג'וניור וחברו בן גביר בתי המעצר היו גדושים הבוקר בסמולנים בוגדים.

בושה, פשוט בושה, ונגד הבושה הזו חייבים להיאבק. שום דבר לא יעצור אותם, למעט המשך המחאה שעלולה כעת להפוך עקובה מדם עקב מדיניות השר המושך החוטים ומדיח מפקדים. מצד שני, בכל פעם שנראה כי הדלק למחאה אוזל, דואגים נתניהו ומשיחיו לספק את ההוכחה הדרושה: זה לא גשם של דמוקרטיה, זו דיקטטורה בהתהוות. וזה דלק מצוין להמשך המחאה האדירה גם במוצ"ש הזה, שתשבור ככל הנראה שוב שיאים.

חייבים להילחם בבושה. ניפגש בקפלן.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *