החיפושים אחר המחבל בת"א. צילום: דוברות המשטרה
שוטרים ברחוב דיזינגוף. צילום: דוברות המשטרה

חוסל המחבל שביצע את הפיגוע בדיזינגוף

כוח של השב"כ איתר אותו בסמוך למסגד ביפו ובמהלך חילופי אש הוא נהרג במקום
מערכת תל אביב אונליין | 08.04.2022

בתום מרדף של כוחות הביטחון שנמשך מספר שעות ברחבי תל אביב, אותר וחוסל המחבל אשר ביצע את הפיגוע אתמול בערב ברחוב דיזינגוף בו נרצחו שני בני אדם ונפצעו יותר מעשרה אנשים, בהם ארבעה במצב קשה.

המחבל, רעד פתחי חזאם, בן 29 מהעיר ג'נין שברשות הפלסטינית, אותר לפני זמן קצר על ידי השב"כ כשהוא מסתתר בסמוך למסגד באזור כיכר השעון ביפו. במהלך חילופי אש עם כוח לוחמי שב"כ וימ"מ, נהרג במקום. ללא נפגעים לכוחותינו.
המחבל רעד פתחי חזאם. צילום: דוברות שב"כ

המחבל רעד פתחי חזאם. צילום: דוברות שב"כ

המפכ"ל, רנ"צ יעקב שבתאי ציין: "אחרי לילה קשה, ולאחר שעות ארוכות של פעילות משטרת ישראל, שב"כ וצה"ל, הצלחנו הבוקר, בשיתוף פעולה מבצעי ומודיעיני לסגור מעגל ולחסל בחילופי אש את המחבל. הדגשנו אמש שיקח ככל שיקח, אנחנו נשים את ידנו על המחבל, חי או מת, ואכן המגע שנוצר איתו הבוקר חייב תגובה מהירה ונחושה של לוחמי השב"כ והימ"מ ביפו. פעלנו בשני צירים מרכזיים, מבצעי ומודיעיני, והבוקר שניהם הובילו לסיום האירוע המתגלגל. אנו ממשיכים בהיערכות השיא של משטרת ישראל בכל הגזרות והמחוזות, לרבות באבטחת תפילות יום השישי הראשון של הרמדאן. נגיב בכוחות גדולים ובעוצמה לכל אירוע חריג, כפי שהגבנו מיד לאחר הפיגוע בתל אביב, ונרדוף כל מי שיפגע או יבקש לפגוע באזרחי ישראל".

מבית החולים איכילוב בתל אביב, לשם פונו מרבית הפצועים מהפיגוע, דיווחו הבוקר כי בבית החולים מאושפזים שמונה פצועים. מתוכם: אחד במצב אנוש בסכנה מידית לחייו. שלושה יצאו מכלל סכנה ומאושפזים ביחידות טיפול נמרץ השונות. ארבעה נוספים במצב קל עד בינוני.
ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, חזר הבוקר לזירת הפיגוע ושוחח במקום עם קציני משטרה שהיו בזירה. "חזרתי הבוקר לרחוב דיזינגוף המתעורר ליום שאחרי הפיגוע. הרחוב הזה והעיר הזו ידעו לאורך השנים פיגועים רבים ואסור לנו לתת למפגעים לפגוע בשגרת חיינו. חוסננו כחברה וכמדינה נמדד ביכולתנו להמשיך וכך נעשה גם כעת – תוך הקפדה על זהירות ודריכות. ימים קשים – יהיו טובים יותר", ציין חולדאי.
חולדאי עם קציני משטרה בדיזינגוף. צילום: דוברות עיריית ת"א-יפו

חולדאי עם קציני משטרה בדיזינגוף. צילום: דוברות עיריית ת"א-יפו

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.