גן ילדים. צילום המחשה: שרון יונתן
גן ילדים. צילום המחשה: שרון יונתן

חשד להתעללות במשפחתון בתל אביב

הקלטות שהציגו ההורים במשפחתון שבשכונת כפר שלם חושפות תינוקות שבוכים במשך שעות, בחדר סגור, ועל פי החשד - המטפלת מתעלמת ממצבם
מערכת תל אביב אונליין | 22.12.2022

הקלטות שפורסמו במהדורה המרכזית ב"חדשות 12" חושפות מציאות מטרידה במיוחד במשפחתון בתל אביב.

תינוקות נשמעו בהקלטות בוכים במשך שעות ארוכות, לכאורה מבלי שהמטפלת תיגש לסייע להם. באחת ההקלטות המטפלת אף כינתה את התינוקת: "היא נראית כמו פח חרא, ילדה מוזנחת".

על פי החשד, זאת לא הפעם הראשונה שבכי כזה נשמע למשך שעות במשפחתון בשכונת כפר שלם בתל אביב, וההורים אינם ידעו מה באמת מתרחש מאחורי הדלת הסגורה. כשחלק מההורים החלו לחשוד, הם הכניסו אל המשפחתון מכשיר הקלטה. בימים האחרונים העדויות הצטברו, 13 תלונות הוגשו ובמשטרה נפתחה חקירה. ההורים חוששים שמדובר בדפוס פעולה שחזר על עצמו לאורך תקופה ארוכה.

ליאת (שם בדוי), אימא לאחד הילדים במשפחתון, מספרת: "היו לא מעט סימנים חשודים: הבן שלי היה חוזר נקי מדי למרות שהמטפלת דיווחה שהוא אכל המון. הוא היה חוזר עם עיניים נפוחות וההסבר של הגננת היה שהוא בדיוק קם משינה. היו כמה מקרים שתפסתי אותה בשקרים קטנים וזה חידד אצלי את סימני השאלה: אם היא משקרת לי קצת, אולי היא משקרת לי יותר".

תמרורי האזהרה האלו הובילו את ההורים להכניס אל המשפחתון מכשיר הקלטה בכמה הזדמנויות לאורך השנה. אימא נוספת מהמשפחתון סיפרה כי בגיל שנה וחודש בנה סבל מעיכוב התפתחותי. "חשבתי שהילדים אולי יושבים מול הטלוויזיה במשפחתון והחלטתי להקליט. הלוואי שהייתי שומעת אותם צופים בטלוויזיה, אבל זה לא מה ששמעתי", היא תיארה.

מההקלטה, שאורכה חמש שעות, עולה כי התינוקות בוכים, ולכאורה אף אחד מצוות המשפחתון אינו ניגש אליהם או מטפל בצרכיהם במשך פרקי זמן ארוכים. "אני שומעת ילדים שנסגרים בחדר ושלא יוצאים מהעגלה שעות על גבי שעות. שומעים בהקלטה שלא ניגשים אליהם בכלל", סיפרה אחת האימהות. "הם בוכים, הם נרדמים, הם סגורים בחדר ושומעים את המשפחה המטפלת משוחחים ביניהם מרחוק". בנוסף, תיארה האם עד כמה קשה תחושת הכאב והאשמה שהיא ושאר ההורים מרגישים: "כל יום שם זה היה יום אחד יותר מדי".

לדברי ההורים, השעות הארוכות שבהן הילדים בכו ללא הפסקה מבלי שאף אחד ייגש אליהם – פגעו בתינוקות וגרמו נזקים ארוכי-טווח. "הורים רבים מעידים על עיכוב התפתחותי של הילדים והמון חשדות דומים, הכול אותו דפוס", תיארה אחת האימהות. "לשים ילד במשך שעות רבות בתוך חדר, קשור, ובלי לדבר אליו – זו הזנחה לכל דבר".

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת. במסגרת החקירה בוצעו עד כה הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".

עו"ד אריה שרעבי, המייצג את המטפלת, מסר בתגובה: "מרשתי שמה מבטחה בחקירת המשטרה שם גם תמסור את גרסתה המלאה ולא על גבי המרקע. מרשתי מאמינה שסופו של הצדק לנצח גם אם יגיע באיחור. הפרסום יפגע קשות במרשתי, ילדיה ובני משפחתה והכל טרם נעשה משפט".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *