משטח הגומי בגן עופרים תל אביב. צילום: מיה רייק
משטח הגומי בגן עופרים תל אביב. צילום: מיה רייק

מריח לא טוב: האם יש חומר רעיל במשטח הגומי בגן בת"א?

הסיפור שלא נגמר: מאז ינואר יש ריח רע ממשטח הגומי שהותקן בגן ילדים באזורי חן - ולדברי הורים, הילדים לא יוצאים לחצר. העירייה: ממתינים לבדיקה נוספת, עלות החלפת משטח היא כ-100 אלף שקלים
מערכת תל אביב אונליין | 23.05.2023

עיריית תל אביב יפו ממתינה בימים אלה לבדיקת מעבדה מתקדמת של משטח הגומי שהותקן בחודש ינואר בגן "עופרים" בעיר – ומדיף ריח רע. לטענת מיה רייק, אם לילדה בגן, מדובר במפגע חמור שבגינו הילדים אינם יוצאים לחצר הגן מאז הוחלף המשטח. מהעירייה נמסר כי עם הגעת תוצאות הבדיקה יוחלט האם להחליף את המשטח, בהליך שעלותו כ-100 אלף שקלים.

"זה הסיפור שלא נגמר, על חשבון הילדים שלנו", אומרת רייק ל"תל אביב אונליין", לתחושתנו ההורים יש פה איזה עניין והעירייה לא חושפת אותו בפנינו. כל פעם יש הסבר חדש ובדיקה חדשה, ובינתיים הילדים לא יוצאים לחצר".

לדברי רייק, מדובר בבעיה בגן עופרים וכן בגנים הסמוכים אליו – וייתכן שגם בגנים אחרים בעיר בהם הוחלף משטח הגומי.

הכניסה לגן הילדים עופרים. צילום: מיה רייק

הכניסה לגן הילדים עופרים. צילום: מיה רייק

העירייה מאשרת בתגובתה כי בשלב זה ממתינים לתוצאות בדיקה נוספת. "ראשית נציין כי העירייה מטפלת בנושא במלוא הרצינות, כאשר בטיחות ילדי וילדות הגן בראש מעייננו", נמסר בתגובת העירייה. "בעקבות הפניה לעירייה לאחר החלפת משטחי הגומי בחצר קיימה העירייה סיור בגן עם נציגי ההורים, בוצעה שטיפה של כל אזור הגומי, נערכו בדיקות לאישורי הקבלן ומכון התקנים ונלקחו דגימות ממשטח הגומי לבדיקות מכון התקנים ואיתור חומרים רעילים. אנו עדיין ממתינים לתוצאות הבדיקות, כאשר רק עם קבלתן נוכל לקבל החלטה מושכלת אודות הצורך בהחלפת המשטח, וככל שהדבר אכן יידרש בהתאם לממצאים, שכן עלות ההחלפה הינה 100 אלף שקלים מכספי ציבור.

"נציין כי בינתיים יוצאים הילדים מדי יום לחצר חליפית הממוקמת בקדמת הגן".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחיר ההחלפה זהה למחיר זמר/ת להופעה של 45 ד' ביום העצמאות
רק אומר.