טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל בתל אביב. צילום: כפיר סיון
טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בתל אביב. צילום: כפיר סיון

"לעמוד לצידכם, כתף אל כתף, לחבק, לזכור אתכם"

כך ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שנערך בגן הבנים שבגני יהושע
אירית מטיאס | 04.05.2022

בגן הבנים שבגני יהושע בתל אביב, קיימה עיריית תל אביב-יפו את טקס הזיכרון השנתי לחללי מערכות ישראל, במעמד ראש העירייה רון חולדאי, הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו, משפחות החללים ומכובדים נוספים.

טקס היה בהנחיית העיתונאי אלון בן דוד. מיטל טרבלסי ואיל שלום ריגשו את הקהל הרחב בשירתם.

ראש העיר חולדאי אמר בטקס: "כמדי שנה אנו מתכנסים כאן היום, כאן בגן הבנים, כדי להעלות את נר-התמיד, נר הזיכרון לבנינו ולבנותינו, חללי מערכות ישראל. אל מול דמעה של אם, קדיש יתום של אב, בכי של ילדה וגעגוע של בת זוג אוהבת, הלשון הופכת כבדה והמלים דלות. יותר מכל הייתי רוצה עכשיו לעמוד לצידכם, כתף אל כתף, לחבק, לזכור אתכם, לשתוק יחד. ימים לא קלים עוברים על מדינת ישראל. בשגרת החיים אנחנו ממהרים לשכוח את מחירה הכבד של החרות. היום אנחנו עוצרים את שגרת חיינו, ובוחנים את דרכנו. מוודאים שהמצפן הערכי שלנו מכויל, ושאנחנו נאמנים לערכים ולעקרונות בשמם יצאו להגן עלינו, הנופלים במערכה".

רון חולדאי ואלון בן דוד. צילום: כפיר סיון

רון חולדאי ואלון בן דוד. צילום: כפיר סיון

חולדאי הוסיף: "גם אם השתנתה אופייה של המלחמה, וגם אם השתנו אופיים של האתגרים הביטחוניים, הערכים שהניעו ומניעים את חיילי צבא ההגנה לישראל ולוחמי המחתרות היו מאז ומתמיד: אהבת המולדת, אהבת העם, אומץ הלב, הרעות, טוהר הנשק, המסירות והדבקות במטרה. גם בימים אלה אסור לנו לשכוח – בתוך השוחות, במארבים כולנו שוכבים יחד. זה לצד זה, ימין ושמאל, יהודים ולא יהודים. דווקא שם – מחרישות המחלוקות. כך לחמו היקרים לנו. כך, בכאב גדול, גם נפלו למען המדינה. עלינו לתרגם את הנחישות הלאומית הניצבת איתן אל מול אויבינו מבחוץ, גם לרגישות כלפיי המרקם החברתי הישראלי-פנימה. זהו פיקדון שהנופלים הותירו בידינו בדמותה של חברה יהודית ודמוקרטית, המטפחת כבוד הדדי, סובלנות, שואפת לשלום אמת, ושומרת על זכויות האדם. משפחות יקרות, "לו רק יכולנו בשקט לחיות", כתבה תלמה אליגון "לוּ רַק יָבוֹא יוֹם חָדָשׁ.  מִלְחָמָה – שׁוּב אַרְצִי לֹא תֵּדַע". כפי שהגנו עלינו הנופלים בחירוף נפש, לא נחדל לייחל לשלום. לאורם נלך, יהי זכר אהוביכם ויקירכם חללי מערכות ישראל ברוך".

איל שלום. צילום: כפיר סיון

איל שלום. צילום: כפיר סיון

קטגוריות: ביטחון
תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.