זוהרה ושלום קדוש, דוד קישקה ועידו עלמני, מנכ"ל אמריקן אקספרס. צילום: איל מרילוס
זוהרה ושלום קדוש, דוד קישקה ועידו עלמני, מנכ"ל אמריקן אקספרס. צילום: איל מרילוס

פרס על מפעל חיים לשף שלום קדוש

באירוע חגיגי במתחם הקומה השנייה של רביבה וסיליה בתל אביב, הוכרזו הזוכים בפרסי המטבח הישראלי, בחסות אמריקן אקספרס
אירית מטיאס | 12.12.2021

באירוע חגיגי במתחם הקומה השנייה של רביבה וסיליה בתל אביב, הוכרזו הזוכים בפרסי המטבח הישראלי בחסות אמריקן אקספרס – אירוע שנועד להוקיר מצויינות ויצירתיות במטבח הישראלי, ולהאיר זרקור על העוסקים במלאכה.

נירית וויס, עידו עלמני, עמית אהרונסון ודוד קישקה. צילום: איל מרילוס

נירית וויס, עידו עלמני, עמית אהרונסון ודוד קישקה. צילום: איל מרילוס

בין הזוכים הגדולים: שף רז רהב ממסעדת ocd התל אביבית, שזכה בפרס השף המצטיין של המטבח הישראלי, ומסעדת רוטנברג- מסעדת שף כפרית בגשר הישנה, הצמודה לגדר הגבול עם ירדן, מרחק כשעתיים נסיעה לפחות מכל אחת מהערים הגדולות בארץ, אשר בזכות המטבח המקומי והיצירתי שעושים בה בני הזוג הילה ורונן בער, גברה על כל המתחרות הנוצצות מתל אביב וזכתה בפרס המסעדה המצטיינת של המטבח הישראלי.
פרס על מפעל חיים הוענק לשף שלום קדוש, שהותיר חותם מיוחד על הקולינריה הישראלית ויצר שפה חדשה ומובחנת המקדמת את המטבח הישראלי. קדוש הגיע לטקס מלווה בבני משפחתו, לאחר שהתאושש והשתקם מהתקיפה שעבר. קדוש סיפר בהתרגשות על הימים בהם פרץ את הדרך למטבח הישראלי וחיזר אחרי שפים מכוכבי מישלן. במיזם החדשנות זכתה חברת הפוד טק, רידיפיין מיט. את הפרס קיבלו בהתרגשות אדם להב ואשחר בן שטרית המייסדים והשותפים. בפרס התיעוד במדיה החברתית זכתה ד״ר נוף עתאמנה ובפרס החקלאי המצטיין של המטבח הישראלי זכה ״משק עפאים״.
אדם להב ואשחר בן שטרית, מייסדי  רידיפיין מיט. צילום:  איל מרילוס

אדם להב ואשחר בן שטרית, מייסדי  רידיפיין מיט. צילום:  איל מרילוס

היו שם: עמית אהרונסון  יו״ר ועדת הפרס; חברי ועדת הפרס ישראל אהרוני, אפרת אנזל, חיים שפיגל, יאיר היידו, אלעד רביד, אירית שנקר ועוד; היזמים אנשי הקולינריה נירית וייס, דוד קישקה, ויוני פיינגולד, הבעלים של אתר החווית toMix; ועידו עלמני, מנכ"ל אמריקן אקפרס, השותפה המרכזית במיזם.
לא נפקד מקומם של: גידי פדרמן, מבעלי מלונות דן, טלי קידר, סמנכ"לית השיווק, וגלית דוהן חכם, מנהלת השיווק; ליאת משען, מנהלת שיווק ופיתוח עסקי יקב רקאנטי; השף גולן ישראלי של מלון דן אכדיה ועוד.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.