בית החולים איכילוב. צילום: ברק ברינקר, עיריית תל אביב-יפו
בית החולים איכילוב. צילום: ברק ברינקר, עיריית תל אביב-יפו

חברת המסחור של איכילוב וחממת מדקס ישתפו פעולה

שני הגופים חתמו על הסכם לעידוד ופיתוח יזמות רפואית בבית החולים התל אביבי
מערכת תל אביב אונליין | 02.10.2023

איכילוב טק – חברת המסחור והחדשנות של בית החולים איכילוב בתל אביב וחממת מדקס, חתמו על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו צוותים רפואיים רב תחומיים של איכילוב ייפגשו עם צוות החממה ויעלו בפניהם אתגרים רפואיים ובעיות קליניות עמן מתמודדת מערכת הבריאות כיום.

לאחר מיפוי ובחינת הצרכים שיעלו מהשטח, יזמים מהתוכנית “יזם הבית” של החממה יפעלו לפיתוח פתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום המכשור הרפואי. בפרויקטים נבחרים תשקיע החממה סכום כסף ראשוני של עד 50 אלף דולר לטובת בחינת הרעיון והוכחת היתכנות. ההסכם יאפשר שיתוף ידע וערוץ תקשורת ישיר בין התעשייה לצרכים ממשיים של מערכת הבריאות, תוך שמירה על הקניין הרוחני של בתי החולים ואופציה להשקעה של החממה בפרויקטים בעלי פוטנציאל קליני ומסחרי בעתיד

בנימין סופר, מנכ"ל איכילוב טק: "איכילוב טק הוקמה בשנת 2016 כחברת בת בשליטה מלאה של תאגיד הבריאות של איכילוב, והיא האחראית הבלעדית הן למסחור הטכנולוגיות והפטנטים שמקורם בבית החולים והן לשיתופי פעולה בתחומי המו"פ עם חברות הזנק או חברות גדולות. האתגרים הקליניים איתם מתמודדת מערכת הבריאות בארץ ובעולם הם רבים. אין לנו ספק ששיתוף הפעולה עם חממת מדקס יסייע במיצוי פוטנציאל החדשנות האדיר הקיים באיכילוב, ובפיתוח טכנולוגיות רפואיות מתקדמות העונות על צורך קליני ברור, לשיפור הטיפול הרפואי, השירות לחולה והקלת מסע המטופל".

בנימין סופר. צילום: מירי גטניו

בנימין סופר. צילום: מירי גטניו

שי פוליקר, מנכ”ל חממת מדקס הוסיף: ״שיתוף הפעולה עם איכילוב, בית החולים העמוס במדינה, לוודאי יעלה מספר רב של בעיות וצרכים קליניים שטרם נמצא להן מענה. אנחנו מצפים לעבוד ביחד עם הצוות הרפואי המנוסה של איכילוב ולקדם פתרונות ומיזמי חדשנות בתעשיית הבריאות העולמית".

קטגוריות: בריאות ורפואה
תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *