הפעילות במרכז הצעירים בתל אביב. צילום: מרסל בלנקפלד

צעירי תל אביב פועלים למען האקלים

במרכז הצעירים בעיר נערכות לאורך חודש מאי סדרה של אירועים בהקשרים של אנרגיה ירוקה, צמצום פסולת וטבע עירוני
מיה שקד | 10.05.2022

אם אתם שואלים את עצמכם מדוע דרוש חודש שלם למודעות סביבתית?, התשובה היא שעניין זה יותר מדי בוער כדי שנחגוג את יום כדור הארץ ונכבה את האור לשעה. זו צריכה להיות עבודה תמידית ויום יומית – וזאת הזדמנות להתחיל אותה, יחד.

חודש מאי מוגדר כחודש האקלים. המטרה היא לגרום לכמה שיותר אנשים להבין שמשבר האקלים הוא המשבר הגדול ביותר שקיים היום ומאיים על החיים של כולנו.

במרכז הקיימות בתל אביב בכלל ובחודש האקלים בפרט, מציעים לכולם להרכיב משקפיים אחרים – משקפיים ירוקים.

"לפני שנה גייסנו את אופיר, רכזת הקיימות שלנו, והתחלנו להתעסק בכל מה שקשור למשבר האקלים. התחלנו בלייצר שינוי תודעתי במרכז שנמצא ברחוב מזא"ה 9 דרך שתי פעולות קטנות ומתבקשות – הפסקנו להשתמש בכלים חד פעמיים ומילאנו את כל הבניין בצמחים", מספרת שני לוי, מנהלת יחידת השיווק של אגף הצעירים בעיריית תל אביב-יפו. לפי מה שנשמע, כל אחד יכול להתחיל לחיות חיים יותר מקיימים עוד היום.

ואכן, סיבה נוספת לקיומו של חודש האקלים הגיע כמענה לבעיה של ההתעסקות עצמה באיכות הסביבה. פעמים רבות לצופה מהצד העניין נראה מסורבל ולא נגיש. שני מספרת על כך שרוצים בעירייה להראות שיש אלטרנטיבה כיפית, קלה ונעימה ליישום – רק צריך לפתוח את הראש ולהסתכל דרך אותם משקפיים ירוקים בחמלה והתמדה "כמו כל קשר זוגי מוצלח- צריך להתמיד בטיפוח הקשר עם הסביבה", לדבריה.

איך בא לידי ביטוי חודש המודעות למשבר האקלים בתל אביב?, במרכז הצעירים בעיר מתקיימות סדנאות, הרצאות, פסטיבלים ואירועים שחושפים צעירים וצעירות לאפשרויות של תעסוקה ואקדמיה ירוקה בהקשרים של טקסטיל, אנרגיה, צמצום פסולת וטבע עירוני. "אנחנו תומכות בצעירים וצעירות, יזמים ויזמיות, חוקרים וחוקרות שפועלים בתחומי קיימות וסביבה ומהוות בית, פלטפורמה וקהילה", מסכמת לוי.

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.