סג"ם א' מתל אביב. צילום: דו"צ
סג"ם א' מתל אביב. צילום: דו"צ

משפחת חיל האוויר מתל אביב

סג"ם א' המסיים היום (רביעי, 15.6) קורס למפעילי כטמ"ם בחיל האוויר, מצטרף לאחיו הגדול, אף הוא מפעיל כטמ"ם בדרגת רס"ן, לאחותו סגן ד' שהייתה מ"כ בבית הספר לטיסה ולאביו, סא"ל במיל' שהיה טייס קרב
מערכת תל אביב אונליין | 15.06.2022

היום (רביעי, 15.6) יסתיים מחזור נוסף של קורס למפעילי כטמ"ם בבסיס חיל האוויר בפלמחים.

מערך הכטמ"ם של חיל האוויר הישראלי הוא המוביל בעולם ביכולותיו המבצעיות ובטכנולוגיות בהן הוא משתמש. כלי הטייס המאוישים מרחוק הפכו בשנים האחרונות לגורם משפיע על הפעילות המבצעית בכלל צה"ל, כיוון שכמעט בכל זמן נתון נמצאים באוויר כלי הטיס המאוישים מרחוק ומופנים לפעילות מבצעית ומשימות לאומיות בעת הצורך.

בבית הספר למפעילי כטמ"ם עוברו החניכים הכשרה של כשישה חודשים, במסגרתה למדו על כלי הטיס המאוישים מרחוק, יסודות ההטסה ועברו קורס פענוח מתקדם ומשימתי. מלבד למידת המקצוע, החניכים עברו הכשרת פיקוד, היוו מפקדי משימה על מטוס לבדם ולמדו על ערכי צה"ל ודמותו של המפעיל בקרון.

בסיום קורס מפעילי הכטמ"ם, ימשיכו הבוגרים לקורס אימון מבצעי, האורך שלושה חודשים, שלאחריו ישובצו בטייסות חיל-האוויר ושישה מתוכם ביחידת "זיק" של חיל התותחנים.

מפעילי כטמ"ם של חיל האוויר. צילום: דו"צ

מפעילי כטמ"ם של חיל האוויר. צילום: דו"צ

אחד ממסיימי הקורס היוקרתי הוא סג"ם א' בן ה-20 מתל אביב. א' הוא האח הקטן מבין שלושה אחים. אחיו הגדול, אף הוא מפעיל כטמ"ם בדרגת רס"ן, ואף מפקד על קורס האימון המתקדם של מפעילי הכטמ"ם. אחותו סגן ד', הייתה מפקדת כיתה בבית הספר לטיסה בשירותה הסדיר.

אביו, סגן אלוף במיל', טייס קרב בטייסות 69 ו- 107, היה מפקד המרכז לניסויי טיסה וכיום הוא מפקד גף הטיסה במוזיאון חיל האוויר שבבסיס חצרים. אביו לקחת חלק בכל אחת ממלחמות ומבצעי ישראל מאז מלחמת לבנון הראשונה.

אימו של סג"ם א' עובדת בכירה בתחום החינוך. בילדותו גר סג"ם א' יחד עם משפחתו בארה"ב כשאביו שירת בבסיס חיל האוויר האמריקאי שבקליפורניה. לסג"ם א' רישיון למצנחי רחיפה, ומתחביביו צילום סטילס בפילם, והוא בעל אוסף ביטאונות חיל האוויר מהגדולים בארץ. בנעוריו לקח חלק בתנועת הצופים, והיה מדריך בתנועת הנוער "קלוב התעופה לישראל". בתיכון הרחיב פיזיקה ובנוסף ביצע עבודת גמר על מיקרוסקופיה ברמה אטומית. לאחר התיכון השתתף במכינה קדם צבאית בצפון הארץ.

סג"ם א' מספר על הבחירה להגיע לקורס למפעילי כטמ"ם: "לא הייתה לי התלבטות בכלל. התפקיד של מפעילי כטמ"ם הוא מבצעי, חדשני ומוביל את חיל האוויר וצה"ל בשנים האחרונות. רגע משמעותי במיוחד שהיה לי בקורס הוא הגיחה ההדדית הראשונה, הפעם הראשונה בה שני צוערים מפעילים יחד כטמ"ם ללא מדריך. כל רגע בקורס נועד כדי להפוך אותך למפעיל טוב יותר ולקצין טוב יותר".

סג"ם א' מתל אביב. צילום: דו"צ

סג"ם א' מתל אביב. צילום: דו"צ

קטגוריות: ביטחון

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.