עצרת למען החטופים בעזה. מופיעים: נינט טייב, עומר אדם, שלמה ארצי
נינט טייב .צילום: ישראל גבירצמן. שלמה ארצי, עומר אדם. צילום: פרטי

סוף שבוע מצמרר בכיכר החטופים והנעדרים

בין פרק תהילים של עומר אדם, דרך חגיגת יום הולדת 28 לסשה טרופנוב החטוף מניר עוז, ועד לזעקה של שלמה ארצי - בשישבת הזה אף עין ברחבת המוזיאון לא נותרה יבשה
אירית מטיאס | 12.11.2023

כיכר החטופים והנעדרים בתל אביב הייתה גם בסוף השבוע הזה מוקד עלייה לרגל לאלפים רבים, בהם גם אמנים מובילים שבאו לרגש את המשפחות והמבקרים במקום. נראה כי בסוף השבוע הזה אף עין ברחבת המוזיאון לא נותרה יבשה.

עצרת ההזדהות עם משפחות החטופים והנעדרים, נפתחה אמש (מוצ"ש, 11.11) עם ציון יום הולדתו ה-28 של  סשה טרופנוב מניר עוז, שנחטף לעזה עם אימו לנה, סבתו אירנה וחברתו ספיר.  אביו ויטלי נרצח בטבח הנוראי. סשה וחברתו ספיר כהן, עברו לאחרונה להתגורר בתל אביב.  את סוף השבוע של השבת השחורה, בילו אצל משפחתו של סשה המתגוררת בניר עוז שבעוטף.

את טקס יום ההולדת פצח עם חיים ילין, חבר קיבוץ נחל עוז ולשעבר ראש המועצה האזורית אשכול, ששר עם הקהל שיר יום הולדת לטרופנובץ יום ההולדת הסתיים הסתיים בהפרחת בלונים.

במהלך העצרת הופיע גם שלמה ארצי שהדגיש בשירה מרגשת את המשפט "תן שיחזור שוב לביתו, יותר מזה אנחנו לא צריכים". הופעתו הסתיימה בקריאה עם הקהל bring them home. גם נינט טייב ושי גבסו הופיעו בפני הנוכחים בעצרת.

נינט טייב בהופעה למען החטופים. תל אביב

נינט .צילום: ישראל גבירצמן.

מי שעוד ממשיך לרגש במעורבותו למען הקהילה במלחמה הוא עומר אדם, שהגיע למתחם ביום שישי. אדם ריגש את הקהל כששר בין היתר פרק מתהילים וסיים בשירת התקווה עם הקהל.

@omerprince_ אזהרה ביצוע מצמרר💔🇮🇱 #עומראדם #חרבות_ברזל #שירלמעלות #חטופים #חטופיםבעזה #הלבשלנושבויבעזה #bringthem #עומראדםהמלך #omeradam #ישראל #🇮🇱 #מצמרר #צמרמורת ♬ original sound – Omer Adam

מיצג ענק של גרדום עם כנפי מלאכים ותמונות החטופים עליהם הוצב הבוקר בכיכר, בקריאה לעונש מוות למחבלים – אך פורק על ידי העירייה מאחר שהוקם ללא אישור.

מייצג כנפיים. עונש מוות למחבלי טבח אוקטובר

עונש מוות למחבלים. צילום: רוזנבאום תקשורת

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *