כלב באומנה. צילום: sos חיות
כלב באומנה. צילום: sos חיות

עופי וג'וש זקוקים לכם: תירמו לקמפיין של SOS חיות

השבוע מסתיים קמפיין גיוס המונים של SOS חיות. בעמותה מסבירים כיצד תרומה קטנה היא "ההבדל בין חיים למוות", וקוראים לציבור לסייע להצלתם של בעלי החיים
מערכת תל אביב אונליין | 28.05.2022

שיחת טלפון ממספר טלפון לא מוכר בחגים, שבתות ולילות היא דבר שכיח בשגרת החיים של מתנדבי/ות עמותת S.O.S חיות. כל מתנדב ומתנדבת יודעים שההבדל בין לקבל את השיחה או להתעלם ממנה הוא לפעמים הבדל של חיים ומוות. פשוטו כמשמעו.

לתמיכה בקמפיין גיוס ההמונים של SOS לחצ.י כאן

שתי רגליים שבורות ולב אחד מרוסק

בזמן שכולם חגגו עם המשפחות ביום העצמאות, צלצל הנייד של ריקי בצרי, ממייסדי עמותת S.O.S חיות. מהצד השני של הקו היה
חייל שמבקש את עזרתה לגבי כלב פצוע שנמצא סמוך לבסיס שלו. באס.או.אס חיות קלטו את הכלב למאגר הכלבים של העמותה. בזמן   הזה, בקבוצת הוואצאפ Get rexy כבר עבדו על מציאת הסעה לכלב הפצוע הגורר את עצמו בקושי, לקבלת טיפול רפואי.

Get rexy היא קבוצת הוואצאפ שכולה מתנדבים/ות המסיעים את ההולכים על ארבע לטיפולים רפואיים, למשפחות אומנה ולימי האימוץ. בזמן שנמצאה ההסעה המיוחלת, במרפאה של ד"ר יובל סמואל כבר מעודכנים כי כלב פצוע בשתי רגליו בדרכו אליהם לקבל טיפול חירום. ג'וש לדוגמה, שכבר במרפאה קיבל שם והפך לחלק מהמשפחה, אושפז כשהוא במצב פיזי קשה, מיובש ועם שברים בשתי רגליו. לא חלף זמן רב ולמרות החובות שצברה העמותה במרפאה, ללא היסוס משני הצדדים הוחלט להכניס אותו לניתוח אורתופדי מורכב שיאפשר לו ללכת באופן יציב, יחזיר לו את איכות חייו ולאחר השיקום הארוך והמורכב, הוא יוכל למצוא בית חם לכל החיים.

לאחר שעבר ארבעה ניתוחים מורכבים מאוד בשתי רגליו, בימים אלו עובר ג'וש שיקום מרגש במשפחה אומנה ובקרוב מאוד הוא יהיה
מוכן, מזומן ומרוגש לקראת מציאת בית אוהב לכל החיים.

גם עופי (עופרה) גורה כבת חודשיים וחצי עברה לא מעט עד שהגיעה לבית שאימץ אותה, בתקווה לכל החיים. עופי ואחיה אריק ניצלו יחד עם אמם איה ושהו במשפחת אומנה כחודש. יום אחד כאשר הגיעה הבייתה נעמי, האומנה של עופי, היא הבחינה שעופי מתנהגת מעט מוזר. הראש שלה נשמט שמאלה והיא לא הצליחה ללכת ישר. באותו רגע יצרה נעמי קשר עם לילך האקר, וטרינרית העובדת בשיתוף עם העמותה שחשדה כי מדובר בנפילת סוכר והמליצה להבהיל את עופי לבית החולים. בבית החולים "חוות דעת" בכפר סבא בדקו במהרה את עופי וגילו כי רמות הסוכר שלה צנחו עד כדי סכנת חיים ובמקביל היא סובלת מטפיל בדם הנפוץ בקרב גורים בגילה.

גם עופי אושפזה למספר ימים ושוחררה בחזרה לבית האומנה כשהיא נתמכת בטיפול תרופתי עד להחלמה מלאה. כשבועיים אחר כך אומצה עופי ביום האימוץ על ידי זוג צעיר שהתאהב בה ממבט ראשון. זהו הניצחון האמיתי של העמותה בסופו של דבר.

עופי לאחר השחרור מבית החולים. צילום: sos חיות

הדרך לבית חם עולה לא מעט כסף. אס.או.אס חיות היא העמותה הראשונה שהביאה לישראל את הבשורה של משפחות אומנה. בכל רגע נתון, כל כלבי וחתולי העמותה נמצאים אצל משפחות אומנה, אשר מתנדבות לשמש בית חם לכלבים וחתולים מיום אימוץ אחד ליום האימוץ הבא. ללא כלובים, ללא מכלאות והסגרים, 100% אהבה ובית חם.

לא מעט מהכלבים והחתולים הנקלטים בעמותה זקוקים לטיפול רפואי עוד הרבה לפני שהם מגיעים ליום האימוץ. לעיתים מדובר בטיפול שגרתי כגון טיפול נגד תולעים – אך לעיתים מדובר בהליכים פולשניים מורכבים הנושאים עלויות של אלפי שקלים לכלב בודד או חתול.

ג'וש ועופי הם טיפה בים העשייה של עמותת S.O.S חיות – וכעת העמותה פונה למימון המונים.

ביום שני, 30.5, עומד להסתיים קמפיין החירום של עמותת S.O.S חיות, אשר אמור לאפשר להם לכסות חלק מהחובות שצברו בדרך להצלת חיים. העמותה מזמינה אתכם להיות חלק מהדרך של העמותה. לתמיכה בקמפיין הגיוס לחצ.י כאן.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.