מסעדת מסה נסגרת. צילום: A/Grego Photography 2015
מסעדה בתל אביב. צילום: A/Grego Photography 2015

מצטרפים למחאה: עשרות מסעדות בת"א ייפתחו בערב ט' באב

קבוצה גדולה של מסעדנים הודיעה כי תפתח הערב (רביעי, 26.7) את עסקיה כרגיל, ביניהם: קבוצת R2m של רותי ברודו, מסעדות שילה, קפה אירופה וג'נגו המסעדות של חיים כהן ועוד
מערכת תל אביב אונליין | 26.07.2023

קבוצה גדולה של מסעדנים תל אביביים הודיעה כי תפתח הערב (רביעי, 26.7) את עסקיה כרגיל, למרות שמדובר בערב תשעה באב, כך פורסם ב"כלכליסט".

רבים אמרו כי זה כאות מחאה על החוק לביטול עילת הסבירות שעבר בכנסת.

רשימת המסעדות כוללת את קבוצת R2m של רותי ברודו (הוטל מונטיפיורי, קופי בר, דליקטסן, בייקרי, הרצל 16, R48) , מסעדות שילה, קפה אירופה וג'נגו (שהשף שלהן שרון כהן יתארח לראיון ביום חמישי הקרוב אצלנו בנושא דומה), המסעדות של שף מושיקו גמליאלי – רדלר ובר 51, שיינע של שף אסף גבאי, מסעדת פאסטל במוזיאון תל אביב של השף המכוכב גל בן משה,  המסעדות של חיים כהן – יפו תל אביב, דיקסי ופילדלפיה, קלארו של רן שמואלי, מסעדות גרקו, פופינה, קזינו סן רמו, איטלקייה בפשפשים, או.סי.די ותרצה של רז רהב, טאיזו וa של יובל בן נריה, 85/15 ורעמסס של השף אלי שטיין, ועוד.

השף יובל בן נריה ציין: "לא היתה לי שום התלבטות, אנחנו פתוחים כל השנה, חוגגים את חופש העיסוק ולכן מחר בערב נפתח את המסעדות כמתוכנן. לאור אירועי הימים האחרונים, אני מרגיש שזו חובתי המוסרית להישאר נאמן לקהל שלי, שמזה 30 שבועות נלחם בחירוף נפש בצומת קפלן – ממש מול מסעדת a – על אופיה של המדינה ועל זכותינו לחיות במדינה דמוקרטית וליברלית. מדובר בתקופה קשוחה מאוד לכולנו הן כאזרחים והן כבעלי עסקים בענף שנפגע דרמטית מההפגנות ומרוח הנכאים בה שרוי הציבור. לכן, אם יש משהו שאני מרגיש שעליי לעשות הוא להישאר נאמן לעצמי. והיום יותר מתמיד. אני קורא גם לאורחים שלנו להגיע ולהביע את מחאתם בדרך זו. בהזדמנות זו אני קורא לראש העיר חולדאי לשמור על תל אביב חופשית ולא להטיל קנסות על עסקים שייפתחו. אני גם קורא לו להתחשב בעסקים שנמצאים בחזית המלחמה על הדמוקרטיה 30 שבועות ויותר ולתת במיידי הקלות בארנונה ובתשלומים נוספים. אנחנו קו ראשון למאבק וזכאים לגב של העירייה שיאפשר לנו לעבור יחד את המשבר הזה".

השף יובל בן נריה. צילום: רפי דלויה

רותי ברודו השף יובל בן נריה. צילום: רפי דלויה

שף חיים כהן הוסיף: "אנחנו פותחים לא בשביל להוציא לאף אחד את העיניים או להרגיז מישהו. אני לא חושב שיש פה מחאה. המסעדות סופגות בחצי השנה האחרונה ירידה בעבודה והפסדים של 35% בממוצע ויש כאלה שיותר. רואים כבר בתי קפה שנסגרים או מחליפים בעלים, וזו הסיבה האמיתית. אי אפשר יותר ולאף אחד לא נעים לפנות למדינה לעזרה אבל אני בכל זאת אעשה את זה אחרי הפגרה בכנסת בשם המסעדות".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *