רב"ט מוריה ששון. צילום: דובר צה"ל
רב"ט מוריה ששון. צילום: דובר צה"ל

התל-אביבית ששומרת עלינו בגבול לבנון

רב״ט מוריה ששון, שלמדה בבית ספר דתי ובחרה להתגייס ולתרום למדינה, נבחרה כמצטיינת מפקד חטיבה 300 בגבול לבנון
רותי בוסידן | 11.05.2022

השבוע נערך טקס מצטייני מפקד חטיבה 300, אל״ם עומר כהן. בין המצטיינים נבחרה רב״ט מוריה ששון מתל אביב, סמב"צית בחטמ״ר 300. עוצבת ברעם (חטיבה 300) היא חטיבה מרחבית בעוצבת הגליל אשר אחראית על הביטחון השוטף בגזרה המערבית של הגבול בין ישראל ללבנון, בגזרה שבין ראש הנקרה למלכיה.

מוריה גרה בתל אביב ומגיעה ממשפחה מסורתית, היא למדה בבית ספר דתי שלא עודד גיוס והייתה בדילמה האם להתגייס או ללכת לשירות לאומי, אך בחרה להתגייס ולתרום למדינה. מוריה, בת בכורה לארבעה אחים קטנים. בתיכון היא למדה כימיה מוגבר. מוריה התגייסה בדצמבר 2020, עברה טירונות והכשרה ושובצה בחטיבה 300 כסמב"צית. מוריה מספרת כי היא מרגישה את תרומתה הרבה ויודעת כי היא שומרת ומגנה על ביטחונם של תושבי הצפון בעזרת תפקידה החשוב והמשמעותי.

מוריה הייתה סמב"צית בחטיבה במהלך מבצע 'שומר החומות", ומספרת: " במהלך המבצע היו מספר רקטות לגזרת החטיבה, הלכתי לקנות שתייה ופתאום שמעתי פיצוצים, זה הרגיש לי חריג, התקשרתי לוודא מול החמ"ל והכל היה תקין עד שגילינו שהיה ירי לעבר הגזרה, וניהלנו ביחד את האירוע". מוריה מקבלת את תעודת ההצטיינות, כאמור, מטעם מפקד החטיבה המרחבית 300, אל״ם עומר כהן.

קטגוריות: ביטחון

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.