השטח המיועד להקמת אולם הספורט בשכונת תל ברוך צפון. צילום: פרטי
השטח המיועד להקמת אולם הספורט בשכונת תל ברוך צפון. צילום: פרטי

צו מניעה נגד הקמת קומפלקס הספורט בשכונת תל ברוך צפון

הישג משפטי לתושבי השכונה הצפון תל אביבית לאחר שהוחלט לדון בערר שהגישו נגד העירייה, שמתכננת לבנות מתחם ספורט ענק במקום
רותי בוסידן | 11.08.2022

מחאת התושבים נגד הקמת קומפלקס הספורט בשכונת תל ברוך צפון קיבלה לאחרונה תפנית חיובית מבחינת תושבי השכונה הצפון תל אביבית, כאשר יו"ר ועדת הערר אישרה את הגשת ערר תושבי השכונה כנגד העירייה שמתכננת לבנות מתחם ספורט ענק בגודלו בשכונה וזאת למורת רוחם של תושבי השכונה.

המשמעות המידית היא שהחלטה זו היא למעשה אור אדום זמני לעירייה, כאשר מרגע זה ואילך נכנס לתוקפו צו מניעה כנגד התחלת ביצוע העבודות בפועל.

בשלב הבא יתקיים דיון בערר ותושבי השכונה "נחושים להוכיח את צדקתם ולמנוע מהעירייה לפעול כנגד תושביה".

את תושבי השכונה מייצגת, עורכת הדין שירלי גרוס, מומחית למשפט מנהלי ומקרקעין. עו"ד גרוס אמרה ל"תל אביב אונליין": "ועדת הערר המחוזית הסכימה לקבל את הערר שהגשנו למרות השיהוי וזאת בין היתר בזכות העובדה שהגשנו התנגדות לוועדה המקומית ועל אף שלא היה הליך פורמלי להתנגדויות על ידי הוועדה המקומית. אני סבורה כי על הוועדה המקומית היה ליידע את הציבור מראש בתכנון האפשרויות לבנייה ולאפשר לציבור להביע את דעתו באמצעות הליך התנגדויות. מרשיי, תושבי שכונת תל ברוך צפון ינקטו בכל ההליכים העומדים לרשותם על פי דין על מנת להוכיח כי ההחלטה לוקה בפגמים רבים ומהותיים היורדים לשורשה ועל כן יש לבטלה".

עו"ד שירלי גרוס. צילום: רונן מחלב

עו"ד שירלי גרוס. צילום: רונן מחלב

יאיר גולן, תושב השכונה ומוביל המאבק אמר ל"תל אביב אונליין": "התקבלה היום החלטה חשובה מאוד. ועדת הערר ידעה לומר שאם עיריית תל אביב מסתירה מידע מתושביה ולא מאפשרת שקיפות ולא מאפשרת התנגדויות ועושה כל שעל ידה כדי לקבוע עובדות בשטח באופן כוחני וחד צדדי, יהיה מי שיעצור אותה ולא יאפשר לה להתנהג בבריונות. תושבי השכונה לא מתכוונים לוותר וילחמו על טענותיהם המוצדקות ויוכיחו שגם להם יש מה לומר".

כפי שדיווחנו לפני כחצי שנה ב"תל אביב אונליין", תושבי תל ברוך צפון יצאו למאבק כנגד כוונת העירייה לבנות אולם ספורט בשכונה, שלטענתם יבוא על חשבון חורשה קיימת וישרת בעיקר תושבים משכונות אחרות.

יאיר גולן. צילום: פרטי

יאיר גולן. צילום: פרטי

גולן, כמוביל במאבק, הקים עצומה עליה חתמו מאות מתושבי השכונה. "תושבי תל ברוך צפון מרימים תמרור עצור לעיריית תל אביב ולא נאפשר בנית אולם ספורט בשכונה בניגוד לרצוננו", הם כתבו בעצומה. "לא נאפשר בניית אולם ספורט בתל ברוך צפון שיגרום נזקים תחבורתיים וסביבתיים".

לטענת התושבים, עיריית תל אביב מתכננת להרוס את הריאה הירוקה השוכנת סמוך לבית הספר התיכון ע"ש יצחק שמיר, להרוס את מגרש החניה הסמוך לו ולבנות אולם ספורט שישרת קהל רחב מאד שרובו כלל לא נמנה על תושבי השכונה (נבחרות כדורסל ועוד). "אנו נחושים", נכתב בעצומה, "לא לאפשר בניית אולם הספורט בשכונה וכן נערכים ליציאה למאבק משפטי ובמקביל נצביע ברגליים ולא לאפשר את תחילת העבודות".

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *