בנין עיריית תל אביב, הבריכה והמזרקות. צילום: רונן מחלב
בניין עיריית תל אביב. צילום: רונן מחלב

האם תל אביב צריכה רב עיר?

סגן השר לשירותי דת, מתן כהנא, פתח בהליך בחירת רב לתל אביב-יפו, לאחר שבחמש השנים האחרונות אין לתל אביב רב עיר מכהן. המהלך גורר התנגדות מצד אחד מסגני ראש העירייה
רותי בוסידן | 16.06.2022

לאחרי חמש שנים שבהן אין לתל אביב רב עיר מכהן, פתח סגן השר לשירותי דת, ח"כ מתן כהנא בהליך בחירת רב לתל אביב-יפו. אולם המהלך לא עובר בשקט בקרב כל חברי מועצת העיר.

ראובן לדיאנסקי סגן ראש עיריית תל אביב-יפו ויו"ר סיעת "חי – חילונים ירוקים" מתנגד למהלך. לדבריו, מדובר בתפקיד לא רלוונטי שנגוע בפוליטיזציה. "חבל על המשאבים והכספים שיכולים להיות מופנים לנושאים חשובים יותר כמו לקשישים, חינוך, רווחה ואיכות הסביבה", אומר לדיאנסקי.

כאמור, סגן השר כהנא הודיע במכתב לרבנים הראשיים, הרב יוסף והרב לאו, כי בכוונתו להקים ועדת בחירות לבחירת רב מקומי בתל אביב וביקש לקבל את התייחסותם בכתב, כאשר החלטה בנושא אמורה להתקבל בתקופה הקרובה.

סגן ראש העירייה לדיאנסקי, מסביר את התנגדותו לעניין: "מזה חמש שנים שבתל אביב-יפו אין רבנים ראשיים והציבור הדתי בעיר מסתדר מצוין. כמה מתושבי העיר יודעים בכלל מיהו רב העיר ומה תפקידו? כמה שמעו לעצתו? התשובה היא כנראה קרובה לאפס. אני מתנגד למינוי רב ראשי לתל אביב. גם את המועצה הדתית צריך לסגור ולהעביר לעיריית תל אביב את האחריות על השירותים לציבור הדתי".

כאשר הסוגיה מעוררת המחלוקת תגיע לדיון במועצת העיר, יהיה מעניין לבחון האם לעמדתו לדיאנסקי יש רוב?, או שמרבית חברי המועצה סבורים דווקא שיש צורך ברב ראשי לעיר תל אביב-יפו?

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.