תרנגולים מסתובבים בחופשיות בשכונת התקווה
תרנגולים מסתובבים בחופשיות בשכונת התקווה. צילום: סופיה רודושקובסקי

ערים בלילה בשכונת התקווה – בגלל תרנגולי הרחוב

סופיה רודושקובסקי, תושבת השכונה: "מדובר בתרנגולים שלא שייכים לאף אחד. הרעש בלתי נסבל בעיקר בשעות הלילה - ואי אפשר לישון". העירייה: תושבים רבים נוהגים להאכיל את התרנגולים ובכך מסייעים להתרבותם
רותי בוסידן | 17.11.2021

סוף-סוף יש תשובה תל אביבית הולמת לחזירי הבר בחיפה: תושבים המתגוררים בשכונת התקווה מתלוננים על מטרד הולך וגובר של רעש בלילות, השכמות לפנות בוקר, ולכלוך בשכונה שהופך את חייהם לסיוט ופוגע באיכות החיים שלהם. המטרד המדובר הוא "תרנגולי רחוב" – יותר ויותר תרנגולים שלא שייכים לאף אחד ומסתובבים באופן חופשי ברחובות שכונת התקווה. בעירייה מציינים שהם מודעים לבעיה ומציעים לתושבים לא להשאיר שאריות מזון במרחב הציבורי.

תרנגולים מסתובבים בחופשיות בשכונת התקווה

תרנגולים מסתובבים בחופשיות בשכונת התקווה. צילום: סופיה רודושקובסקי

סופיה רודושקובסקי מתגוררת בשכונת התקווה ברחוב נתן והיא פנתה פעמים רבות לעיריית תל אביב על מנת שיסייעו לפתור את המטרד. במכתב שכתבה היא מתארת את המפגע.  "בשכונה קיימת תופעה של 'תרנגולי רחוב' שלא שייכים לאף אחד", היא כותבת, "הדבר הקצין לאחרונה, הן מבחינת גידולם הכמותי והן מבחינת הרעש הבלתי אפשרי של קרקורים וקריאות 'הקוקוריקו'. הדבר בלתי נסבל בעיקר בשעות הלילה. החל משעה 01:30 לאחר חצות ועד הזריחה (שעה 5:00). מה שגורם לפגיעה ישירה באיכות החיים, אין לילה שאנו יכולים לישון ברוגע וברצף. הדבר פוגע בשגרת ימינו, הן מבחינת ריכוז בעבודה, תפקוד יומיומי וחיוניותנו".

לדבריה, למרות פניות רבות לעירייה הבעיה לא נפתרה: "פנינו עשרות פעמים לעיריית תל אביב לצורך מיגור הבעיה", היא כותבת, "ובסופו של דבר קיבלנו  מענה לקוני שאומר שהתופעה מוכרת ברחבי העיר ומשום שאין בעלים לתרנגולים הם נחשבים ל'תרנגולי בר' ואין מה לעשות. מיותר לציין כי התשובה לא מקובלת עלינו ובעצם אומרת לנו שנמשיך לסבול. לאחר שכלו כוחותינו אני מבקשת עזרה  לפתרון שיהיה אנושי גם לנו וגם לתרנגולים".

סופי רודושקובסקי סובלת מהתרנגולים ברחוב נתן. צילום: פרטי

סופי רודושקובסקי סובלת מהתרנגולים ברחוב נתן. צילום: פרטי

תגובת עיריית תל אביב יפו: "בעלי כנף המשוטטים בשטחים ציבוריים היא תופעה הנמצאת בטיפול קבוע ומתמשך של אגף הפיקוח העירוני והשירות הווטרינרי. פקחי העירייה הונחו לסרוק חצרות ולמנוע החזקת כלובים של תרנגולים בשטחים משותפים. כמו כן, מתבצעת פעילות קבועה לגיזום צמחיה עבותה כדי למנוע מקומות מסתור המשמשים להטלה ודגירה על ביצים. נדגיש כי העירייה אינה עושה שימוש באמצעים אלימים להקטנת מספר התרנגולים. בבדיקות שנעשו על ידי שירות הווטרינריה העירוני נמצא כי תושבים רבים נוהגים להאכיל את התרנגולים ובכך, מסייעים להתרבותם. לפיכך, כדי לצמצם את המטרד הנגרם כתוצאה מכך אנו קוראים לתושבים להימנע מהשארת שאריות מזון במרחב הציבורי, כאשר ההסברה בנושא נעשית בארבע שפות. בכל מקרה, פקחי העירייה ימשיכו במעקב אחר המתרחש במקום".

 

 

 

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

גיזום צמחיה אינה פותרת את עניין הטלת הביצים…
יש להעביר את העופות( הזכרים לפחות)
לחוות חופש , שם יוכלו לקרא בקול כל שעה וגם יוכלו ליהנות מהופעתם הססגונית.