הפגנות יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב מאי 2022. צילום: דור חסון
הפגנות יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב מאי 2022. צילום: דור חסון

"אנשים בשכונה נעלו את עצמם בבית מרוב פחד"

הפגנת הסטודנטים האלימה שנערכה אתמול באוניברסיטת תל אביב לציון יום הנכבה, אשר כללה בין השאר קריאות בגנות ישראל והנפת דגלי פלסטין, עוררה בהלה בקרב תושבים רבים בשכונת רמת אביב, המתגוררים בסמיכות לקמפוס
רותי בוסידן | 16.05.2022

אתמול (15.5), נערכה הפגנה סוערות של סטודנטים ערבים באוניברסיטת תל אביב לציון "יום הנכבה". ההפגנה בה הונפו דגלי פלסטין היתה סוערות ביותר ובמהלכה אף נעצרו שלושה מפגינים.

הדי ההפגנה הסוערת שהתקיימו ברחוב חיים לבנון בשכונת רמת אביב הגיעו לתושבים המתגוררים בסמיכות לאוניברסיטה, וחלקם ציין כי ההפגנות גורמות להם לחששות ואי נעימות.

לדור חסון יש משרד ממש מול האוניברסיטה. הוא צפה בהפגנות לכל אורכן וצילם אותן. במהלך ההפגנה הוא העלה פוסט בקבוצת הפייסבוק של השכונה וכתב: "ממש עכשיו באוניברסיטת תל אביב, משבחים את השהידים, מפעילים אלימות נגד שוטרים, ושרים בעד הטרור".

הפוסט עורר תגובות רבות של תושבי השכונה שהביעו את כעסם ואת חששם לצד כאלה שלא ראו בעיה בקיום ההפגנות.

הפגנות יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב מאי 2022

הפגנות יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב מאי 2022. צילום: דור חסון

דור חסון אמר ל"לתל אביב אונליין": "יש לי משרד ממש מעל קניון רמת אביב מול האוניברסיטה. ראיתי את הכל מהחלון וצילמתי. ראיתי אלימות, ראיתי אנשים מסיתים, זאת הייתה הפגנה של הסתה יותר מאשר הפגנה של תמיכה. מישהו צריך לשים לזה סוף. אנשים מבוהלים ונמצאים בפניקה. דיברתי עם עשרות אנשים מהשכונה שנבהלו מאוד והם חוששים לחייהם ולחיי הילדים שלהם. אנשים בשכונה נעלו את עצמם בבית מרוב פחד. לאורך כל היום שמענו צעקות חזקות, היו מכות עם השוטרים ושלושה אנשים נעצרו. הם גם שרו 'נפדה אותך אלאקצה'. תושבים ברמת אביב לא רגילים למראות כאלה והם נבהלו מאוד. אני חושב שצריך לעצור את זה. זה קרה כבר כמה פעמים בזמן האחרון. אנשים חוששים.  עצוב שזה קורה ברמת אביב".

תושבת אחרת אמרה: "זה מאוד מפריע. אנשים נכנסו ללחץ. היו מכות וצופרים. הרבה אנשים התלוננו. זאת הרגשה לא נעימה. אף אחד לא אוהב הפגנות ליד הבית שלו. יש הרבה דריכות בשכונה. היו עצורים. זה מטריד מאוד וזה נמשך כבר כמה חודשים בתוך רמת אביב".

מנגד יש תושבים שסבורים שהדאגה מוגזמת. אחד מתושבי השכונה אמר לתל אביב אונליין: "לדעתי זאת התרגשות מיותרת לחלוטין. סתם עושים עניין. לאורך כל השנים יש הפגנות כאלה ותמיד הניפו את דגלי פלסטין. זה לא חדש".

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

כל הכבוד כך צריך להיות גם להם יש זכות לחיים ואפשרות להביע את עצמם

לא מתפלא שג'נין מגיע לרמת אביב אחרי

שאיפשרנו לכל כך הרבה ערבים להתמקם בשכונה

ולארח אותם כסטודנטים .

אמרתם מזרח ירושלים ?