שרת התחבורה מירב מיכאלי וסגנית ראש העירייה מיטל להבי. צילום: פרטי
שרת התחבורה מירב מיכאלי וסגנית ראש העירייה מיטל להבי. צילום: פרטי

כנס ראש הממשלה לתחבורה חכמה 2021 נערך השבוע בתל אביב

הכנס השמיני לתחבורה חכמה התקיים במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב בהשתתפות ראש הממשלה, שרת התחבורה, שרת האנרגיה, שרת המדע ואורחים מ-60 מדינות. הציגו: 70 חברות סטארט-אפ ישראליות
רותי בוסידן | 12.11.2021

הכנס השמיני בנושא תחבורה חכמה התקיים השבוע במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. הכנס הוא אירוע בינלאומי בהשתתפות ראש הממשלה, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, שרת האנרגיה, שרת המדע, ובכירי עולם התחבורה החכמה והרכב, כולל נציגים בכירים מיונדאי, פולקסווגן, סקודה, רנו, מיצובישי ועוד. מדובר בכנס עם יותר מ-5,000 משתתפים מ-60 מדינות שונות במסגרתו התקיימו הרצאות, דיונים ותצוגה של טכנולוגיית תחבורה חכמה בהשתתפות כ-70 חברות סטארטאפ.

הכנס עסק השנה בנושאים המרכזיים הבוערים בעולם התחבורה החכמה והרכב ביניהם – חשמול כלי הרכב, בינה מלאכותית וביג דאטה והשפעתה על עולם התחבורה, המעבר לתחבורה כשירות ועוד. לראשונה מאז פרוץ הקורונה, האירוע כלל תערוכת סטארטאפים, במסגרתה כ-70 חברות סטארט אפ מתחום התחבורה החכמה בישראל אירחו את המשתתפים פיזית ואיפשרו להם להתרשם מפעילותן בהדגמות מוחשיות.

בכנס הציגו חמש חברות סטרטאפ שפועלות בסיטיזון פארק עתידים. צילום: פרטי

בכנס הציגו חמש חברות סטרטאפ שפועלות בסיטיזון פארק עתידים. צילום: פרטי

חברת מועצת העירייה, סיגל ויצמן, נכחה בכנס וסיפרה: "מדובר בכנס מרשים שבו הסטארטאפים הישראלים מייצרים עבורנו ולעולם את הפתרונות לבעיות של המחר,  המוח הישראלי במיטבו. כמחזיקת תיק החדשנות וטכנולוגיות, אני שמחה לשתף שבכנס הציגו חמש חברות סטרטאפ אשר פועלות בסיטיזון בפארק עתידים בתל אביב יפו, בו אנו מקדמים סטארטפים. בנוסף הציגו את הרחפנים של המחר ונהנו מקינוח שהגיע על גבי רחפן. הכנס מקדם את עולם החדשנות ומוצגים בו חידושים טכנולוגיות שיסייעו לנו בעיר של המחר. בערב התקיים אירוע גאלה עם זוכי פרס מפעל חיים של חמשת החוקרים יוצאי דופן מתחום התחבורה והאקלים".

ככנס תחבורה חכמה. צילום: פרטי

כנס תחבורה חכמה. צילום: פרטי

סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי, סיכמה: "אני מתפעמת כול פעם מחדש מהסטארטאפים הישראלים שמייצרים עבורנו ולעולם את הפתרונות לבעיות של המחר. בכנס השתתפתי בפאנל שעסק בקשר שבין הרשויות המקומיות ובין עולם התחבורה החכמה, ובו אמרתי שלצערי השלטון בישראל ריכוזי ולא תמיד מתאפשר לנו כרשויות לשלב פתרונות טכנולוגיים בתחומנו. לשמחתי תל אביב-יפו לפעמים מצליחה להתגבר על חלק מהמכשולים הרגולטוריים, ויודעת למצוא את הדרך לשלב פתרונות חכמים במתאם עם החזון שלנו ל"שינוי בדרך". יש לנו עוד הרבה מה לעשות בתחום, אבל לתפיסתי מעבר להיותה של תל אביב-יפו מעבדת ניסוי לטכנולוגיות חדשות, מנהיגות שלא תדע לעשות היסטוריה תהפוך להיות היסטוריה ושתפקידנו כמנהיגים לעצב את המחר. לכן, אני פועלת להטמעת חידושים וטכנולוגיות שיסייעו לנו בניהול חכם יותר של התנועה, התחבורה והחניה בעיר ובמטרופולין".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *