המנצחות בתחרות "יפו סופרטאלנט". צילום: יוסי צבקר
המנצחות בתחרות "יפו סופרטאלנט". צילום: יוסי צבקר

תחרות השירה היפואית "יפו סופרטאלנט"

תחרות השירה לכישרונות, תושבי יפו, התקיימה במרכז תרבות אניס ושודרה בלייב סטרימינג בפייסבוק ומי זכו במקומות הראשונים? ארבע זמרות צעירות
רותי בוסידן | 23.12.2021

לפני כשנה, בין הסגרים, נולדה "יפו סופר טאלנט" – תחרות כישרונות חדשים בתחומי אמנויות הבמה לתושבי יפו ובמהרה הפכה לאירוע הדגל של מרכז תרבות אניס ביפו. "יפו סופרטאלנט" היא תחרות נושאת פרסים לאיתור כישרונות חדשים בתחומי אמנויות הבימה בקרב תושבי יפו מגיל 12. האירוע הינו יוזמה של מרכז התרבות העירוני אניס ביפו והתקיים לראשונה בשנת 2020, במתכונת אונליין, וזכה לצפייה מרשימה בקהילה בזמן אמת – 600 צופים בממוצע בכול שידור חי, ובמהלך שבוע שלם של שידורים כ-10,000 צופים במצטבר.

השנה, בעקבות דרישות הקהל המשיכה העירייה עם "יפו סופר טאלנט" והפעם במתכונות של מופע גדול, בנוכחות קהל פיזי, וגם בלייב סטרימינג בעמוד הפייסבוק של אודיטוריום אניס.  האירוע התקיים ביום שני ה-20.12 במעמד ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, באולם של מרכז תרבות אניס ובמקביל שודר אונליין דרך פלטפורמה היברידית.

המנצחות בתחרות "יפו סופרטאלנט". צילום: יוסי צבקר

המנצחות בתחרות "יפו סופרטאלנט". צילום: יוסי צבקר

באירוע השתתפו מנחים ושופטים, אמנים יפואיים מוכרים ברמה ארצית ואף בינלאומית. השנה התחרות התקיימה בזמן שבו חג המולד וחג החנוכה נחגגים. וכך גם על הבמה. בני כל המגדרים, הגילאים והדתות במופע כישרונות רב תרבותי. על הבמה עלו 10 כישרונות חדשים יפואים שהופיעו בפני שופטים, אמנים יפואיים ברמה בינלאומית. מתוכם ארבע בנות הגיעו למקומות הראשונים. הזוכים היו:

מקום ראשון –  שלומית פלד, בת 16 לומדת בעירוני ז', ב"לב יפו" במסגרת ילדי המוזיקה וחוג תיאטרון ביצעה את השיר "בואי אמא".

מקום שני – מוריאל הרוש, בת 18.5 לומדת בפרויקט היל"ה ביצעה שיר מקורי שכתבה והלחינה.

מקום שלישי – ילין עלי, בת 15 לומדת בבית הספר טרסנטה ביצעה את השיר "אימג'ן" של ג'ון לנון בשלוש שפות.

חביבת הקהל – דיאנה חינאוי בת 19.5 סטודנטית למדעי ההתנהגות במכללת יפו ביצעה את השיר של וויטני יוסטון I Have Nothing

מנחי האירוע היו סמירה סרייה וארנון נאור.

שופטי התחרות היו הילאל כבור, יונה אליאן קשת, סוהיל חדאד, מרקו מקארי, אלה זהרנו.

אחת מהמנצחות בתחרות "יפו סופרטאלנט". צילום: יוסי צבקר

אחת מהמנצחות בתחרות "יפו סופרטאלנט". צילום: יוסי צבקר

חולדאי סיכם את האירוע: "אחרי ההצלחה המסחררת של השנה שעברה, אני שמח מאוד שאנו מקיימים את תחרות יפו סופרטאלנט בשנה השנייה שלה, לראשונה בנוכחות קהל. ואני מאחל לכולנו ומקווה שזו תחילתה של מסורת ארוכה וטובה לגילוי אמנים ואמניות יוצאים מן הכלל. הכישרונות שיעלו הערב על הבמה הם כישרונות יפואיים אסלים, ואני יודע שחלקם מוכרים גם הרבה מעבר לגבולותיה של תל אביב-יפו. אבל גם המפורסמים והידועים ביותר – ואני בטוח שחבר השופטים שיודע דבר או שניים על במות ואור זרקורים יסכים איתי – מתרגשים תמיד לעלות על הבמה. ולא פחות מזה, מחכים ליהנות ורוצים שאנחנו, הצופים, נהנה ונתרגש ממה שיש להם לתת".

 

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.