מודי בר און ז"ל ביחד עם פעיל השכונה ששי בן מנחם. צילום: פרטי

"זה מאוד עצוב שאיש כזה מוכשר הולך לעולמו בגיל כל כך צעיר"

"זה מאוד עצוב שאיש כזה מוכשר הולך לעולמו בגיל כל כך צעיר", אומר ששי בן מנחם, תושב שפירא. בפייסבוק השכונתי נפרדו מ"האיש, החיוך וההילוך הצנוע"
רותי בוסידן | 30.05.2022

אבל כבד ירד על שכונת שפירא עם היוודע על דבר מותו של תושב השכונה, שדרן הספורט והיוצר מודי בר און. בקבוצות הפייסבוק של השכונה עלו פוסטים רבים המבכים את מותו ותושבים רבים הביעו את צערם הרב.

בבית הקפה "קפה שפירא" שבו נהג בר און לשבת אמרו הבעלים כי "מודי בר און יהיה איתנו תמיד, גם כשהוא איננו". ששי בן מנחם, תושב השכונה, פעיל חברתי ומיוזמי פסטיבל "אביב בשפירא" הכיר את מודי בר און משיתופי פעולה שעשו בעבר. הוא סיפר ל"תל אביב אונליין": "זכיתי להכיר אותו מהשכונה. היו בינינו בעבר כמה שיתופי פעולה במסגרת פסטיבל 'אביב בשפירא'. הוא הנחה את פסטיבל 'אביב בשפירא' בשנת 2013, ופעם גם צילמנו פרומו לפסטיבל שהוא השתתף בו. לפני שלוש שנים, לפני הקורונה, פניתי אליו בעקבות יוזמה שלי.  רציתי להקים ערוץ חדשות בשכונה. קיימנו פגישה ב'קפה שפירא',  אני והוא יחד עם החבר'ה מהמתנ"ס ניסינו לקדם את הפרויקט. פה ושם הייתי פוגש אותו  בשכונה, בסופר או רוכב על אופניים. הוא היה בן אדם מאוד מיוחד. זה מאוד עצוב שאיש כזה מוכשר בגיל כל כך צעיר הולך לעולמו".

מה אתה זוכר ממנו?

"הוא היה בן אדם מאוד נחמד, מאוד חברותי ומאוד נעים. כמו שאמרתי, הפגישה האחרונה שלנו הייתה בבית הקפה על המיזם שרצינו להרים ולא צלח. הוא נתן לנו רעיונות ורצה לסייע מבחוץ. מעבר לזה, כמו שאמרתי, ראיתי אותו פה ושם בשכונה. לאחרונה, פורסם שהוא חולה. זה מאוד עצוב ומצער. בן אדם צעיר ומאוד מוכשר שעשה הרבה מאוד דברים בתחום התרבות, התקשורת,  סרטים טלוויזיה. מחלה ארורה. חבל שהיא קוטפת אנשים צעירים. הייתי בטוח שהוא יחזור לשדר. הייתה לי תקווה ותפילה אבל לצערי היא לא התממשה".

נועם ברקוביץ', תושב השכונה אמר לתל אביב אונליין: "זה לא נתפס שבן אדם צעיר הולך ככה. זה מראה כמה בחיים הכל זמני.  חבל. אלוהים לוקח את הטובים ביותר. הוא היה רב פעלים. אהבתי את האיש.  הוא שינה את אופן הצפייה שלי בספורט שהפך  מסוג של חדשות לסוג של בילוי ותרבות. זה רשום על שמו".

גיל כוכב היה שוחה עם בר און בקאנטרי השכונתי גורן-גולדשטיין. "בקיץ הקודם שחיתי לידו כל יום בבריכה", הוא מספר, "הוא היה נחמד וחמוד מאוד. דיברנו קצת. הוא היה איש ענק מצד אחד ומצד שני רגיל. הוא היה בא עם אופניים,  היינו מקשקשים קצת, הכי רגיל שיש.  זאת בריכה הכי פשוטה שיש, שכונתית כזאת, וזה התאים לו, כי הוא היה כזה – עממי וצנוע. שנינו היינו שוחים כל יום בבוקר והיו שבועות שהייתי רואה אותו בבריכה יום יום.  אני מאוד אוהב אותו מהטלוויזיה ופתאום היינו שוחים כתף אל כתף. כששמעתי שהוא נפטר זה היה מפתיע ולא מפתיע כי הבנו שזה הולך לשם. זה  מאוד עצוב במיוחד כשזה מישהו שאתה מכיר".

אמנון פישר, אמן ויוצר תושב השכונה, כתב בפייסבוק: "אחד השכנים היותר קסומים וצנועים של שכונתנו הצנועה והקסומה. כשרציתי עזרה בליקוט חומרים להרצאות בנושא הומור יהודי, הגיש לי באהבת חינם את אחת מהסדרות הנפלאות שיצר על הומור ישראלי. אזכור את ההילוך הצנוע. ואת האור המחייך בעיניים".

מודי בר און ז"ל ביחד עם פעיל השכונה ששי בן מנחם

מודי בר און ז"ל ביחד עם פעיל השכונה ששי בן מנחם. צילום: פרטי

פישר אמר ל"תל אביב אונליין": "אני הגעתי לשכונה לפני 18 שנה  ומודי הגיע כמה שנים אחרי. שנינו מצאנו שמדובר בשכונה צנועה וקסומה. מודי השתלב בה כדמות מופת שלעיתים גם הנחה את הבמה של 'פסטיבל אביב' ולקח חלק בפעילות התרבותית שבה. אני לא הכרתי אותו אישית אבל פעם אחת ביקרתי אותו כשהייתי זקוק לחומרים להרצאה על הומור ישראלי והוא נתן לי את עבודת המאסטר פיס שלו על ההומור שעשה עם ענת שותפתו לעשייה הדוקומנטרית ולסדרות הדוקומנטריות המופלאות שהוא רקם. אני כבר מתגעגע אליו. הוא טיפוס אהוב ואהוד. לבנו עם מיקה ועם המשפחה. זה כל כך כואב לכל השכונה. כולנו אהבנו מאוד את מודי בר און  – האיש, החיוך וההילוך הצנוע".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

מודי הייה איש צופים וריכז את שבט התקווה בשכונת התקווה בתל אביב יהי זכרו ברוך וחזק ואמץ לאישה לילדות ולכל המשפחה