איתן שוורץ. צילום: כפיר זיו
איתן שוורץ. צילום: כפיר זיו

איתן שוורץ בפודקסאט חדש ברדיו תל אביב

דובר עיריית תל אביב-יפו לשעבר יארח החל משני (1.8) אנשים מעוררי השראה שנמצאים מאחורי הקלעים ועושים את העיר למה שהיא, במסגרת הפודקאסט "לב תל אביב"
מערכת תל אביב אונליין | 31.07.2022

פודקאסט חדש ברדיו תל אביב: "לב תל אביב". בפודקאסט, שיגיש איתן שוורץ, יתארחו מדי שבוע אנשים מעוררי השראה שהופכים את תל אביב למה שהיא.

שוורץ, שכיהן עד לפני כשלושה חודשים כדובר העירייה, ולפני כן כמנכ"ל התאגיד העירוני "עיר עולם ותיירות" ויועצו של ראש העיר חולדאי, נחשף במהלך עבודתו לאלפי אנשים שעשייתם מעצבת את פני העיר – חלקם מוכרים לציבור הרחב, אך רובם כאלו המשפיעים על החוויה העירונית בדרכים סמויות מן העין.

בין האנשים "שעושים את העיר" ויתארחו באולפן של שוורץ: עידן גביש, מנהל אגף התברואה של העירייה שיחשוף את פניה של העיר כפי שהן משתקפות בפסולת שמייצרים התושבים; ילנה דיוויין, שורדת של תעשיית המין בעיר שתספר על הצד האפל של חיי הלילה בתל אביב; עו"ד גיל-עד חריש, ה"אבא של דרי הרחוב" בתל אביב שיספר על הטיפול בתושבים המוחלשים של העיר החזקה; הרב יוסף גערליצקי, שליח הרבי מלובאביץ' לתל אביב יחשוף את אחורי הקלעים של הפעילות הדתית שמשגשגת בעיר החילונית ביותר בישראל; מעצבת האופנה דורין פרנקפורט, הכוהנת הגדולה של האופנה התל אביבית תגלה את סודות ההישרדות מול רשתות האופנה והמכירות און-ליין; הגיאוגרף ההיסטורי פרופסור מעוז עזריהו יחשוף את הפוליטיקה שמאחורי שמות הרחובות והכיכרות בעיר; האדריכל יואב מסר, שעיצב כמה ממלונות הבוטיק ומבני המגורים היוקרתיים ביותר בעיר יחשוף את סודות המקצוע; הגיאוגרף המרחבי ד"ר יואב לרמן יסביר מהו המודל למרחב עירוני מושלם; וד"ר ניר מן, המומחה לתולדות המחתרות בתל אביב, יספר איך העיר הפכה לזירה רוחשת של פעילות צבאית סודית.

שוורץ ציין: "בשיח הפופולארי על "האנשים שעושים את תל אביב" נהוג להתמקד באנשים מפורסמים, אבל אחרי 15 שנים של עיסוק אורבני אינטנסיבי אני יכול להגיד בוודאות שחלק מהאנשים שבאמת משפיעים על העיר הזו כלל לא מוכרים לציבור. הם פועלים בשקט, באופן סמוי מן העין, ומשפיעים על חיי היום-יום שלנו באופן שרובנו לא מודעים לו כלל. כמו שלחברות טכנולוגיה יש אנשים שאחראים על 'ממשק משתמשים', כך גם בערים: האנשים שאוספים את הזבל, שמניחים איתנו תפילין בצומת, או שמתכננים את רוחב המדרכה".

הפודקאסט הראשון של שוורץ יעלה לאוויר כבר בשני (1.8) ויהיה זמין באתר של רדיו תל אביב ובאפליקציות הפודקאסטים.

ניתן להאזין לפודקאסט של שוורץ בלחיצה על הקישור הזה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.