רון חולדאי. צילום: גיא יחיאלי
רון חולדאי. צילום: גיא יחיאלי

תושבי צהלה ותל ברוך צפון: ההפגנות של תושבי כפר שלם נגד העירייה הפכו להטרדה

בחודש האחרון התרבו ההפגנות של תושבי כפר שלם סביב הבית של רון חולדאי, בשכונת תל ברוך צפון, וסביב הבית של מנכ"ל העיריה, בשכונת צהלה, כולל סירנות ומגאפונים בשעות לא שגרתיות. אז לשכנים נמאס
איתי בכר | 17.11.2021

בחודש האחרון מתקיימות כמעט כל יום הפגנות מול ביתם של ראש העירייה רון חולדאי ומנכ״ל העירייה מנחם לייבה בשכונות תל ברוך צפון וצהלה בהתאמה. המפגינים, תושבי שכונת כפר שלם, מוחים על הפינויים הצפויים בשכונה. ״מה שקרה בגבעת עמל לא יקרה בכפר שלם״ צועקים המפגינים. במקביל, מתקיימות הפגנות של תושבי נווה עופר וקריית שלום נגד העברת האוטובוסים מהתחנה המרכזית לבית פנורמה. מצדם של תושבי תל ברוך צפון וצהלה נשמעות יותר ויותר תלונות על פגיעה באורח החיים בשל ההפגנות – שמגיעות עד להטרדות.

רנית מסיקה, תושבת תל ברוך צפון ואם לבת 8, מספרת בראיון לתל אביב אונליין: ״ההפגנות התחילו לפני כחודש והן מתקיימות 3-4 פעמים בשבוע, לפחות הם לא מפגינים בשישי ושבת כי חלקם דתיים. זה התחיל כשפתאום שמעתי רעש חזק מאוד של סירנות. הייתי בטוחה שכל השכונה מלאה באמבולנסים, כמעט קיבלתי התקף לב. מה שהם עושים, כנראה בגלל שהם לא הרבה מפגינים, הוא לקנות מלא סירנות, צופרים ומגפונים. בהתחלה הם הפגינו ברחוב ויכולנו לחיות עם זה. אבל הם הבינו שחולדאי כנראה לא שומע אותם, אז הם עברו להפגין בגינת מרידור שנמצאת בין הבניינים. כולם סוגרים את התריסים אבל זה לא עוזר. אנחנו שכונה של ילדים קטנים. ההפגנות תמיד מתחילות בשעה 21:00, השעה בה כל הילדים הולכים לישון, ומסתיימות רק ב-23:00. אני כל הזמן שומעת תינוקות בוכים״.

לדבריה, הדבר הכי נורא הוא השימוש בקללות ובסירנות: ״יש מלא קללות וגידופים אישיים, בעיקר כלפי חולדאי. יש פה ילדים קטנים והם לא צריכים לשמוע את זה. ומה שהכי נורא זה שהם אומרים שהמטרה שלהם היא להפריע לשכנים כדי שיסבלו כמוהם. הם עוברים עם הסירנה בניין בניין ומבהילים את כולם״.

תושבי השכונות מתלוננים למשטרה על הנעשה בהפגנות, אך המשטרה, לדבריה, עונה שהמקרים בטיפול – ולא עושה דבר. מסיקה מוסיפה: ״אין לי בעיה עם הפגנות. אני באמת מאמינה בזכות של כולם להפגין ומאמינה במטרה של זה. אני גרה ליד חולדאי כבר 10 שנים והפגנות ברחוב זה לא דבר חדש. אבל שההפגנות יהיו בשעות סבירות, אנשים מבוהלים. הם איבדו את האמפתיה שלי״.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

בושה וחרפה מה שעושים לתושבי כפר שלם מה נשאר להם לעשות אם לא למחות????