אנשים ישובים ונהנים בכיכר המדינה בימים יפים. צילום: אנדי איז׳ק
כיכר המדינה. צילום: אנדי איז׳ק

פרויקט התחדשות עירונית באזור כיכר המדינה יצא לדרך

במקום שני בניינים ישנים ברחוב וויצמן בתל אביב שכללו 23 דירות בשלוש כניסות בנות 4 קומות, צפויים להיבנות שני מבנים חדשים בני 8 קומות, הכוללים 64 דירות
מערכת תל אביב אונליין | 19.03.2023

שיכון ובינוי נדל"ן, חברת הבת של קבוצת שיכון ובינוי, השלימה את הריסתם של שני בנייני מגורים ברחוב ויצמן 55 בתל אביב. מדובר בבניינים ישנים הממוקמים בסמוך לכיכר המדינה במרכז העיר. הריסת המבנים מהווה את נקודת הפתיחה של פרויקט התחדשות עירונית בשם "ויצמן 55". הפרויקט יצא לפועל במסגרת תוכנית הרבעים של עיריית תל אביב.

על-פי התכנון, במקום שני הבניינים הישנים שכללו 23 דירות ישנות בשלוש כניסות בנות 4 קומות, צפויים להיבנות שני מבנים חדשים בני 8 קומות, הכוללים 64 דירות בסך הכל. לכל אחת מהדירות יוצמדו שתי חניות תת – קרקעיות ומחסן פרטי בתת הקרקע. בפרויקט ישווקו לקבל הרחב דירות בנות 2 ו-3 חדרים לצד דירות פנטהאוז בנות 5 חדרים. על תכנון הפרויקט אמון משרד האדריכלים של משה צור.

תמיר כהן, מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי ציין: "אזור כיכר המדינה בכלל, ורחוב ויצמן בפרט, נחשב לאחד המיקומים הכי מבוקשים ואסטרטגים בתל אביב. תכנית הרבעים של תל אביב צפויה לחולל שינוי משמעותי ביותר באיזור זה, בין היתר גם ברמה התחבורתית, מה שמהווה יתרון גדול עבור אלה המתגוררים בלב ליבן של השכונות האורבניות באזור. כחלק מכך, בקרוב עתידים לעבור שלושת הקווים המרכזיים של הרכבת הקלה ממש במרחק הליכה של מאות מטרים מהרחוב – הקו האדום גם הקו הסגול וגם הקו הירוק. בנוסף, בסמיכות למיקום הפרויקט גם בתי קפה וחנויות בוטיק,  גינות משחקים ועוד. דבר שהופך את הפרויקט לרלוונטי בקרב משפחות צעירות".

קטגוריות: נדל״ן ותכנון

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *