פרויקט סנהדרין בשכונת בבלי. הדמיה: אלכס לומינוב
פרויקט סנהדרין בשכונת בבלי. הדמיה: אלכס לומינוב

התחדשות עירונית בשכונת בבלי

יעז התחדשות עירונית תקים ברחוב סנהדרין בתל אביב פרויקט תמ"א הכולל 27 דירות חדשות, כ-200 מטר מפארק הירקון
אירית מטיאס | 20.09.2022

חברת יעז התחדשות עירונית מקבוצת יעז, נבחרה לבנות פרויקט תמ"א בשכונת בבלי בתל אביב, הכולל הקמת בניין יוקרתי בן 8 קומות ו-27 דירות חדשות, שייבנו במקום בניין ישן בן 4 קומות ובו 12 דירות שייהרסו ויפונו.

תמהיל הדירות החדשות צפוי לכלול דירות שניים, שלושה וארבעה חדרים, דירות גן ופנטהאוזים מפנקים

החברה נבחרה על ידי דיירי המתחם ברחוב סנהדרין בשכונה, בתום מכרז שערכו בין חברות נדל"ן שבו גברה על חברות מובילות שהתמודדו. החברה כבר החתימה למעלה מ-80% מבעלי הדירות המהווה רוב הדרוש בחוק לקידום הפרויקט. על התכנון מופקד משרד אלון בן נון אדריכלים. את הדיירים ליווה עו"ד אילן יונש ואת היזם  עו"ד קרן בלחרסקי,

תומר רייפמן, מנכ"ל יעז התחדשות עירונית: "אנו רואים בבחירתנו הכרה בניסיון וביכולותיה של יעז בתחום ההתחדשות העירונית בתל אביב. בנינו ואנו בונים כיום עשרות פרויקטי התחדשות בעיר ובהם מאות רבות של דירות".

הפרויקט ממוקם בלב שכונת בבלי בצפון החדש של תל אביב, מדרום לנחל הירקון, מרחק של כ-200 מטר מפארק הירקון ובקרבת אזורי הבילוי של העיר. שכונת בבלי נחשבת לשכונה מבוקשת מאוד בתל אביב בעיקר בקרב משפחות, והיא עוברת בשנים האחרונות תנופת התחדשות משמעותית שמכניסה אליה אוכלוסייה חדשה וצעירה במקום האוכלוסייה הבוגרת שהתגוררה בה בעשורים האחרונים.

בשכונה מתגוררים כיום כ-10,000 תושבים – רובם משפחות עם ילדים בשנות ה-30 לחייהם, לצד תושבים מבוגרים ותיקים בגילאי 70 ומעלה.

השכונה הצמודה לפארק הירקון משתרעת על שטח של 1,294 דונם ומתאפיינת כיום ב"שיכוני רכבת" ובתי מגורים של ארבע קומות וכן מבנים של 8 ו-15 קומות בבנייה רוויה. הבנייה במסגרת התחדשות עירונית בשכונה מבוצעת בהתאם לתוכנית רובע 4 שאושרה במאי 2018 במסגרת תוכנית הרובעים של עיריית ת"א. תוכנית רובע 4 מגדירה בנייה של עד כ-327 אלף מ"ר למגורים בשכונת בבלי, כ-2,400 מ"ר לשימושי מסחר, וכ-17,000 מ"ר לשירותים ציבוריים, ובמסגרתה ייבנו מגדלים וכן יוקם פארק ירוק המשתרע על 70 דונם אשר יחבר את השכונה לפארק הירקון.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עד מתי ישחיתו לנו את החיים? לחיות בתוך אתרי בנייה כמו לגור בעזה אחרי הפצצה
למה לא מפצים את התושבים?

מה עם התחדשות עירונית ברובע 3? בגלל העיר הלבנה וההגבלות הנלוות הבנין שלנו לא מתאים להתחדשות עירונית
הוא בן 70 שנה והיה בנוי לא טוב מלכתחילה. בבית על ידנו שהוא בית לשימור אפילו אין מקלט. סכנת נפשות