מיטל להבי ואילן גילאון.
מיטל להבי ואילן גילאון. צילום: פרטי

 "מופת למוסריות"

מיטל להבי ספדה לחברה אילן גילאון, שהלך לעולמו
רותי בוסידן | 01.05.2022

סגנית ראש העיר, מיטל להבי, מסיעת מרצ ספדה לחברה, חבר הכנסת לשעבר אילן גילאון, שהלך היום (1.5) לעולמו.

גילאון, כיהן בכנסת כחבר כנסת במשך 15 שנה, ועיקר פעילותו בכנסת התמקדה בנושאי רווחה וזכויות נכים ונושאים חקלאיים. גילאון בחר להקדיש את רוב זמנו לעניינים חברתיים. בהתאם לכך היה חבר בוועדות הכלכלה, הפנים ואיכות הסביבה, זכויות הילד, ועדת העבודה, הרווחה והבריאות והוועדה המיוחדת לבעיית העובדים הזרים. הוא התגאה במיוחד על כך שהשתמש במעמדו כחבר הכנסת על מנת לפתור באופן פרטני בעיות של אזרחים שפנו אל לשכתו. גילאון העביר חוקים ותיקונים לחוקים, בהם תיקון לחוק הביטוח הלאומי המשפר את זכויות הנכים וחוק המחייב לשלם שכר מינימום למלצרים, ללא קשר לתשר שהשאירו הסועדים.

להבי ספדה לגילאון וכתבה בין היתר: "חברי אילן גילאון הלך לעולמו. אילן, חבר אמת, מנהיג משכמו ומעלה ובן אדם במלוא מובן המילה, היה אחד הפוליטיקאים האידיאולוגיים, החברתיים והערכיים שהכרתי.

"סוציאליסט ולוחם צדק, שהיה נוכח בכל מאבק חברתי והיה למייצגם האמיתי של השקופים. כמה סימבולי שהחזיר נשמתו דווקא ביום זה, יום הפועל.

"לאילן תרומה עצומה לחברה הישראלית, למדינת ישראל. הוא היה חתום על שורה ארוכה של חוקים היסטוריים, המרכזיים בהם הם חוקי הנגישות, שהפכו את ישראל למדינה נגישה ושוויונית יותר כלפי בעלי מוגבלויות.

"זהו אובדן ענק של נבחר ציבור שהיה מופת למוסריות, שידע להכיל כאב, לבטא רגש, ולפעול מתוך מחשבה רציונלית בלי לוותר על האנשים תחילה".

מיטל להבי עם אילן גילאון

מיטל להבי עם אילן גילאון. צילום: פרטי

והיא הוסיפה: "אישיותו הכובשת ודמותו המפייסת שחיברה בין כל המחנות הפוליטיים, הן נכס שקשה למצוא בפוליטיקה הישראלית המפולגת והמסוכסכת. אילן, האיש שבא מהלב לפוליטיקה, הלך מאיתנו אבל השאיר אחריו מורשת מפוארת ודורות של תלמידים ותלמידות שימשיכו את דרכו האדומה. זה לא רק סימבולי אלא מאוד מוחשי שאילן יקירנו נפטר ביום שמבטא את הערכים של שוויון וכבוד לאדם העובד, עליהם ועבורם נאבק כל חייו.  נזכור אותו ונזכיר אותו בכל שנה ב- 1 במאי. מחבקת את יהודית אשתו ואת המשפחה וכואבת יחד עם כל מי שהכיר אותו. יהי זכרו ברוך".

גם ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, ספד אתמול לגילאון בציוץ בטוויטר: "נפרדים היום, האחד במאי, יום הפועלים, מאיש שפעל כל חייו למען החלשים והמוחלשים, למען זכויות שוות לאנשים עם מוגבלות, למען הצדק. אילן גילאון יחסר בנוף של הפוליטיקה הישראלית. יהי זכרו ברוך".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.