עיבוד AI - מדיה היפר לוקאלית
עיבוד AI – מדיה היפר לוקאלית

בן גביר בדרך להגשים את כאוס חלומותיו?

בחדרי חדרים, בשקט בשקט, כולם מדברים על ה"נס" הגדול של המחאה. מלחמת הכל בהכל שמתכנן שר הפירומניה עלולה לשנות זאת. אפילו שמחה רוטמן הבין
צחר רותם | 26.09.2023

חודשים ארוכים של מחאה, שבועות על שבועות של הפגנות, ואחד ה"נסים" המדוברים בשקט, בחדרי חדרים, הוא העובדה המדהימה שעד כה זה לא עלה בחיי אדם.  זה נכון, הממשלה משתדלת ללבות בכל האמצעים. יאיר בנימין נתניהו רושף אש וספינים. השר לביטחון לאומי משתדל להבהיר לשוטרים פעם אחרי פעם מי האויב, ורף האלימות כלפי המפגינים עולה בהתאמה, אבל למרבה השמחה לא נרשמה פגיעה בחיי אדם – אם לא סופרים את העובדה שמיליונים במדינת ישראל מרגישים שהלכה להם המדינה.

מצחצחים שופרות

ממשלת ההזויים מפרקת כאן כל פרה קדושה, גם את יום כיפור – שהשמירה על צביונו היא אינטרס עליון של מי שיהדות המדינה באמת חשובה לו. זה לא הפריע לחברים של יאיר לצחצח אמש שופרות. כמוצאת שלל רב עטה המקהלה על הסרטונים הלא סימפטיים מפיזור תפילות ההפרדה – לא על ידי המשטרה חלילה, אלא על ידי אזרחים מפגינים.

איך מתקדמים מכאן? לשר לביטחון לאומי צץ רעיון שאולי יקדם אותו ליעד הנכסף: מלחמת הכל בהכל, כאן ועכשיו. התפילה שמתכנן איתמר בן גביר ביום חמישי בכיכר דיזינגוף, בעיתוי הנוכחי ובאווירה הנוכחית, היא הגפרור שעשוי להדליק את האש הגדולה, זו שכולם חוששים ממנה. התפילה, הרצון לקיימה בהפרדה, ההתנגדות העירונית, הפגנות המתנגדים והמוחים שיגיעו גם יגיעו למחות – כל אלה אולי יהיו תפאורה נפלאה להצגה של בן גביר – אבל המחיר עלול להיות כבד מנשוא.

לעת צרה ניתלה באילנות נמוכים ממש ונציין שאפילו ח"כ שמחה רוטמן זיהה את הנזק שייגרם ואולי גם יודע: מאירוע כזה ייתכן שלא תהיה דרך חזרה.

לאן זה הולך

ראש העירייה, רון חולדאי, מבין היטב לאן כל זה הולך. לא בכדי שיגרו היום גורמים עירוניים בכירים דאגה מרובה מהסכנה. חולדאי שיגר מכתב למפקד מחוז תל אביב, ניצב פרץ עמר, בו כתב: "אני מבקש לוודא שהאירוע יתקיים ללא אמצעים להפרדה מגדרית בהתאם לנהלים העירוניים… עמדה זו של העירייה קיבלה חיזוק בשבוע האחרון גם בפסיקות בית משפט מחוזי ועליון, שקבעו שלא ניתן לבצע הפרדה מגדרית במרחב הציבורי בעיר".

את בן גביר, שר הפירומניה הלאומי, האזהרות האלה לא מרגשות ואם כבר מרגשות אז לחיוב – מבחינתו מדובר בפוטנציאל לכאוס חלומותיו. חודשים ארוכים של מחאה, שבועות על שבועות של הפגנות, כולם מדברים על ה"נס". האם תפילה אחת תשנה הכל?

קטגוריות: תחומים אחרים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *