המרכזים המסחריים בשדרות איינשטיין. הדמיה: וויופוינט
המרכזים המסחריים בשדרות איינשטיין. הדמיה: וויופוינט

כחצי מיליארד ש"ח יושקעו בהקמת מרכזים מסחריים בשדרות איינשטיין

קבוצת חג'ג' התקשרה בהסכם עם כלל למכירה של 75% מהקרקע עליה יוקמו שני המרכזים מסחריים בצפון בתל אביב, בהשקעה של 475 מיליון שקלים
מערכת תל אביב אונליין | 04.08.2022

קבוצת חג'ג' הודיעה כי חתמה על חוזה עם כלל פיננסים, למכירת 75% מקרקע עליה יוקמו שני פרוייקטים שיכללו שטחים מסחריים בשדרת אינשטיין היוקרתית שבצפון תל אביב, בהשקעה של 475 מיליון שקלים. ההשקעה כוללת את עלות הקרקע ועלויות הקמת הפרוייקט, לרבות שימושי מסחר ומקומות חניה בפרויקטים.

הפרויקט הראשון יוקם בפינת הרחובות אינשטייין ולוי אשכול, ויכלול כ- 4400 מ"ר של שטחי מסחר, וכן שלושה בנייני מגורים שיוקמו מעל שטחי המסחר עם 215 יחידות דיור.

הפרויקט השני יוקם בפינת הרחובות אינשטיין ורחוב 2040 ויכלול 9000  מ"ר של שטחי מסחר, ובנוסף שלושה בנייני מגורים שיוקמו מעל שטחי המסחר עם 300 יחידות דיור.

לאחר הרכישה, כלל תחזיק בשטחי המסחר בשותפות עם קבוצת חג'ג', בהתאם לחלוקה הבאה: כלל ביטוח ופיננסים- 75% וקבוצת חג'ג'- 25%. שטחי המסחר ינוהלו במשותף על ידי שני הצדדים.

שדרות איינשטיין. הדמיה: וויופוינט

שדרות איינשטיין. הדמיה: וויופוינט

הרווח הצפוי לקבוצת חג'ג' מהעסקה הינו מעל ל- 200 מיליון שקלים מתוכם סך של כ-70 מיליון ש"ח יוכרו כבר ברבעון השני לשנת 2022. בנוסף, התזרים הפנוי של החברה מהעסקה צפוי להיות בסך של כ-290 מיליון שקלים.

כזכור, קבוצת חג'ג' הובילה תב"ע לשלושת מגרשי הפינה של איינשטיין, אשר הביאה להוספת מגדל בן 33 קומות בכל אחד מהמגרשים וכן שטחי מסחר נוספים. מגרש אחד, המהווה את הפינה הצפון מזרחית של הרחוב, נמכר ליזמים רמי שבירו וחן ואיתי גינדי במחיר של 355 מיליון שקלים לפני כשנה. שני המגרשים האחרים נותרו בבעלות משותפת של קבוצת חג'ג' וקבוצת בעלים היסטורית.

לכלל ביטוח ופיננסים כבר אחזקה במרכז מסחרי פעיל ברחוב איינשטיין בתל אביב עם האחים חג'ג', כך שלאחר הקמת המרכזים תחזיק כלל במשותף עם חג'ג' בשלושה מרכזים מסחריים ברחוב זה.

בנוסף לשטחי המסחר, קבוצת חג'ג' מחזיקה בזכות לכ-60 דירות נוספות בפרויקט אינשטיין 33א' אשר צפויים להניב לקבוצת חג'ג' רווח גולמי בסך של כ- 185 מיליון שקלים.

קטגוריות: תחומים אחרים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.