פקחים של עיריית תל אביב. צילום: עיריית תל אביב
פקחים של עיריית תל אביב. צילום: עיריית תל אביב

עיריית תל אביב חוזרת לחלק דוחות חניה

העירייה הודיעה על סיום המדיניות המתירנית ביחס לעבירות חניה, שאפיינה את החודש הראשון למלחמה. הדוחות, הקנסות והגרירות חוזרים לשגרה
מערכת תל אביב אונליין | 06.11.2023

בעניין הזה, החזרה לשגרה היא פחות מבורכת: החל ביום שני, 6.11, עיריית תל אביב-יפו תשנה באופן הדרגתי את אכיפת הסדר במרחב הציבורי ותתאימה לימי שגרת חירום. ובמלים אחרות: המדיניות המתירנית בעניין דוחות החניה, כמו לדוגמה באזור כיכר החטופים והנעדרים – צפויה להיפסק.

מהעירייה נמסר כי המלחמה המתחוללת בארץ בחודש האחרון הכתיבה סדרי עדיפויות שונים בתחום אכיפת הסדר במרחב הציבורי בשל ביצוע מטלות חיוניות בעת חירום על ידי פקחי אגף הפיקוח העירוני, כגון: סיוע מוגבר לקהילה, תגבור אבטחה בסביבת מוסדות חינוך בפרט וברחבי העיר בכלל ועוד. בנוסף, עקב ירידה דרסטית בהיקף כלי הרכב הנכנסים לעיר ובעסקים הפועלים בה, שינה את היקפי האכיפה במרחב הציבורי בשבועות הראשונים לאחר תחילת הלחימה.

כעת, עם העלייה בהיקף המבקרים ובמספר כלי הרכב הנכנסים לעיר מדי יום, אגף הפיקוח העירוני ייתן מענה לקריאות שירות המתקבלות במוקד 106+ בתחום החניה וחוקי העזר ויבצע אכיפה יזומה של עבירות חניה בדגש על עבירות חניה הגורמות להפרעה לתנועה וסכנה בטיחותית, במקומות המיועדים לפריקה וטעינה, העלאה והורדת נוסעים, חניה על שבילי אופניים וכדומה – לרבות גרירה מחניה אסורה.

בנוסף, תמשיך העירייה לאכוף ברשות הפרט מפגעים תברואתיים, ביוב זורם, נזילות מים וכל מפגע אחר העלול לגרום סכנה לדיירים וכן לאכוף ניקיון מבתי עסק ואי איסוף צואת כלבים.

בעירייה מבקשים להדגיש כי על מנת להקל על אלפי המפונים שהגיעו לעיר תל אביב-יפו, העמידה לרשותם העירייה תשעה חניונים של אחוזות החוף בהם החניה היא חינם ובמקביל פועלת למתן פתרונות נוספים בתחום החניה עבורם, כדוגמת הנפקת היתרי חניה זמניים לשימוש בחניה בכחול לבן ברחבי העיר.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

זהו נגמרה המלחמה חוזרים לשגרה אין כמו ליגזול כסף מאזרחים תענוג