רחפן בשמי תל אביב. צילום: רשות החדשנות
רחפן בשמי תל אביב. צילום: רשות החדשנות

עיריית תל אביב-יפו מעלה הילוך בשימוש ברחפנים

בתיאום עם רשות החדשנות הלאומית, בעירייה מייעדים לרחפנים סיוע בין השאר במצבי חירום רפואי, משלוחי דואר וניטור תנועה שתוביל וצמצום פקקים ברחבי העיר
רותי בוסידן | 07.06.2022

רשות החדשנות הלאומית פרסמה קול קורא לפיילוט שני להפעלת שירותים שונים באמצעות רחפנים. במסגרת הפיילוט השני הרשות מגדילה את טווחי הטיסה מהפיילוט הראשון ואת נפח המטענים שיוטסו על גבי הרחפנים עד למשקל של 150 ק"ג.

המטרה היא לייעל ולפתח את האקו-סיסטם בתחום. קהל היעד של הקול הקורא הוא חברות טכנולוגיות ישראליות שיש להן פתרונות בתחומי ההפעלה, האיכון, ניהול רשתות של רחפנים וכלי טיס בלתי מאוישים, ניהול מרחב אווירי, ופתרונות תוכנה מתקדמים והגנה עליהם במרחב הקיברנטי.

עיריית תל אביב רואה בשימוש רחפנים תשתית חשובה, שנועדה מבחינתה לשרת את תושבי העיר בהווה ובעתיד, לטובת מתן שירותי בריאות, חירום רפואי, חקלאות, אבטחת אתרים, תמיכה בפיקוד העורף ובכוחות כיבוי האש וההצלה, משלוחי דואר, ניטור תנועה וצמצום פקקים ולהביא להפחתת גז החממה.

סיגל ויצמן. צילום: אילה ברק העליון

סיגל ויצמן. צילום: אילה ברק העליון

חברת המועצה, סיגל ויצמן, מחזיקת תיק החדשנות והטכנולוגיה: "אנו עושים שימוש ברחפניים במסגרת אגף סל"ע (סיירת לביטחון עירוני). במרתון תל אביב האחרון, שהתקיים בחודש מרץ, השתמשנו ברחפנים לביטחון וסדר ציבורי של הרצים, ובימים אלה אנחנו עובדים על שימוש בהם במצעד הגאווה. אנחנו עושים את הכול בשיתוף מלא עם מיזם הרחפנים הלאומי והמשטרה. לקול הקורא שפורסם יש חשיבות רבה, בכך שהוא מהווה עליית מדרגה לשימוש ברחפנים לטובת תושבי העיר והמדינה".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.