גנב בחנייה של בניין בכוכב הצפון כפי שתועד במצלמות האבטחה
גנב בחנייה של בניין בכוכב הצפון כפי שתועד במצלמות האבטחה. צילום: פרטי

עלייה במספר הפריצות בשכונת כוכב הצפון

פעיל חברתי בשכונה הצפון תל אביבית שמנהל קבוצת פייסבוק בעניין, מנסה להתמודד עם התופעה ומעודד את תושבי השכונה להגיש תלונות במשטרה
רותי בוסידן | 18.05.2022

בזמן האחרון עדים תושבי שכונת כוכב הצפון בצפון תל אביב לעלייה במספר מקרי הפריצות. גבי שמעיה פעיל חברתי מכוכב הצפון ומנהל קבוצת הפייסבוק "גנבים – מאגר תיעוד גנבים וידאו תמונות ישראל", מנסה להתמודד עם התופעה ומעודד את תושבי השכונה להגיש תלונות במשטרה.

"בזמן האחרון", אומר שמעיה ל"לתל אביב אונליין", "אנו עדים לעלייה במספר מקרי הפריצות. לא תמיד מדובר בגניבת רכוש בעל ערך, סביר להניח שגם לא מדובר בגנבים מקצוענים כי אם בגנבים מזדמנים. הגניבות מגוונות החל מגניבת רכבים ועד גניבת חולצה מתוך רכב שהיה פתוח. לצערי תושבים רבים לא מאמינים שהמשטרה יכולה לעשות משהו בנידון ולא מגישים תלונה. כאן בדיוק הם טועים, ברגע שאין תלונה רשמית, מבחינה סטטיסטית, לא הייתה בעיה. על הציבור להבין שלא מספיק לפנות לשוטר השכונתי לטיפול נקודתי, זה לא מספיק. בימינו מאוד קל להגיש תלונה מקוונות באתר הממשלתי, ככול שיהיו יותר תלונות על אזור מסויים, כך תהיה המשטרה מחויבת לתת מענה".

גנב בחנייה של בניין בכוכב הצפון כפי שתועד במצלמות האבטחה.צילום: פרטי

גנב בחנייה של בניין בכוכב הצפון כפי שתועד במצלמות האבטחה. צילום: פרטי

שמעיה פנה לתושבי השכונה בקבוצת הווטסאפ השכונתית וביקש מהם להגיש תלונה במשטרה באמצעות טופס מקוון. "כל עוד לא יהיה תיעוד של הפריצות, במשטרה ובעירייה לא יידעו שיש עליה בגל הפריצות, מבחינתם באופן סטטיסטי לא קרה כלום אם לא היתה תלונה", אומר שמעיה, "גם אם הרכב נפרץ ולא נגנב דבר, ראוי לדווח במיוחד אם יש צילומים לצרף. גם אם נגנבה רק חולצה, היום הגנב גנב חולצה, מחר יגיע לגנוב משהו בעל ערך גדול יותר. אל תתעצלו ואל תצאו מנקודת הנחה שלא יעשו דבר עם התלונה. משטרת ישראל לא תוכל להתעלם מהסטטיסטיקה במידה ובניתוח הנתונים יתגלה שהשכונה נמצאת במתקפת פריצות".

גבי שמעיה. צילום: פרטי

גבי שמעיה. צילום: פרטי

שמעיה אף עדכן כי שוחח עם מפקד תחנת צפון תל אביב אליעד אנקרי בקשר לגניבות בשכונה. "הוא מבקש מאוד שיוגשו תלונות למשטרה במיוחד אם יש תיעוד מצולם של הגנבים", אומר שמעיה, "אליעד ציין שבידי המשטרה אמצעים טכנולוגים לזהות את האנשים ורק בעזרת תלונות של התושבים ותיעוד מצולם, הם יכולים לפתוח בהליכים ולעצור אותם".

 

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.