אנשים ישובים ונהנים בכיכר המדינה בימים יפים. צילום: אנדי איז׳ק
כיכר המדינה. צילום: אנדי איז׳ק

תושבי כיכר המדינה יעתרו נגד החלטת ועדת הערר בעניין בית הספר

ההחלטה של ועדת הערר המחוזית תל אביב לעצור זמנית את ההיתר להקמת בית ספר בכיכר המדינה אינה מספקת את התושבים - והם יעתרו נגדה
רותי בוסידן | 02.10.2022

לפני כחודש התקבלה החלטה דרמטית על ידי ועדת הערר המחוזית מחוז תל אביב לעצור את ההיתר להקמת בית ספר בכיכר המדינה עד שהוועדה המקומית תציג תוכנית מפורטת לפתרונות תחבורתיים בשל החשש לביטחונם של התלמידים. כעת, עורכי הדין המייצגים את התושבים הגישו עתירה מנהלית נגד ההחלטה מאחר שלדבריהם היא "בלתי סבירה באופן קיצוני".

תושבים בסביבות כיכר המדינה הגישו ערר באמצעות עורכי הדין שירלי גרוס ואמיר דנוס. בין יתר הטיעונים שהם הציגו בפני ועדת הערר נגד בניית בית הספר היו פגיעה במראה הכיכר, אי נחיצות בהקמת בית ספר חדש וסכנה בטיחותית לילדים בשל בעיות תחבורתיות בתוכנית. תזכורת: ועדת הערר דחתה את שני הטיעונים – פגיעה במראה הכיכר ואי נחיצות של בית הספר אולם קיבלה את הטיעון של בעיה בטיחותית בתכנון והורתה לוועדת התכנון המקומית לעצור את הבנייה ולהמציא תוכנית תנועה חדשה.

ועד השכונה ועורכי הדין המייצגים את התושבים החליטו להמשיך להיאבק נגד ביצוע התוכנית בכל דרך.

עו"ד שירלי גרוס. צילום: רונן מחלב

עו"ד שירלי גרוס. צילום: רונן מחלב

בימים אלו הוגשה עתירה נוספת לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לבטל את ההנחיות לתיקון שניתנו על ידי ועדת הערר המחוזית. "ההנחיות האלה הינן הנחיות בלתי סבירות באופן קיצוני", אומרת עו"ד גרוס, "הנחיות אשר עלולות לסכן את בטיחות הציבור בכלל ואת בטיחות התלמידים בפרט". עוד טוענים העותרים כי החלטת ועדת הערר המחוזית מתעלמת לחלוטין מיישום הנחיות משרד התחבורה המוסדרות כ״הנחיות לתכנון הסדרי תנועה בסמוך למוסדות חינוך״ .

העותרים טוענים כי החלטת ועדת הערר הינה החלטה בלתי סבירה באופן קיצוני מאחר והשפעתה הינה מרחיקת לכת על כלל אזורי מרכז צפון העיר וכיכר המדינה, על המצב התחבורתי הקטסטרופלי והמסוכן לכלל החושבים ולתלמידי בית הספר שהתוכנית תיצור, העומס התחבורתי הבלתי אפשרי המהווה סכנה לשלום הציבור והעומס הכללי על תושבי השכונות באיזור.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *