אצטדיון בלומפילד. צילום: ברק ברינקר, עיריית תל אביב-יפו
אצטדיון בלומפילד. צילום: ברק ברינקר, עיריית תל אביב-יפו

הסוף למחירים הגבוהים בדוכני מזון במתקנים עירוניים בת"א?

סגנית ראש העיר, ציפי ברנד, החליטה לטפל בתופעה. בעקבות הצעה שהעלתה בישיבת המועצה האחרונה, הוחלט לקדם פיקוח על המחירים באירועים של חברות פרטיות בשטחים עירוניים
רותי בוסידן | 24.06.2022

בשבועות האחרונים התגלתה תופעה מתרחבת ברחבי תל אביב של תמחור שערורייתי בדוכני מזון בשטחים עירוניים, בהופעות של חברות פרטיות. כך למשל תיירים נאלצו לשלם 25 שקלים עבור בקבוק מים מינרליים, ובהופעה של אייל גולן נדרשו המבקרים לשלם 50 שקל עבור בקבוק קולה.

סגנית ראש העיר, ציפי ברנד, החליטה לטפל בסוגיה ובעקבות הצעה שהעלתה בישיבת המועצה האחרונה הוחלט לקדם את הפיקוח על המחירים באירועים של חברות פרטיות בשטחים עירוניים.

"קיבלנו פנייה על תמחור 'חזירי במסיבה של ליין 'פוראבר תל אביב' שהתקיים באקספו בסופ"ש של מצעד הגאווה, כאשר באירוע הבליינים שהרבה מהם היו תיירים נאלצו לשלם 25 שקל על בקבוק מים קטן. ביום חמישי קיבלתי פנייה נוספת, על תמחור 'חזירי' בהופעה של אייל גולן, שנערכה בבלומפילד בה בקבוק קולה תומחר ב-50 שקל, בקבוק לימונדה 50 שקל ופלטת חמוצים ב 150 שקל", כתבה ברנד בפנייתה למנכ"ל העירייה.

ציפי ברנד. צילום: יונתן בלום

ציפי ברנד. צילום: יונתן בלום

עיריית תל אביב-יפו מאפשרת לחברות ולאנשים פרטיים לקיים אירועים הן במרחב הציבורי של העיר והן במרחבים שבבעלות תאגידים עירוניים: בלומפילד, אקספו, גני יהושוע וכיוצא בזה. כל גורם חיצוני שמקיים אירוע במרחבים העירוניים, נדרש לעמוד בשורה ארוכה אישורים שכוללת פיקוח על ההיגיינה, מינוי ממונה בטיחות וכיבוי, שילוט, מערכות כריזה וכו'.

ברנד הוסיפה: "אני סבורה שלאור מצוקת יוקר המחייה, והמחויבות שלנו לנושא, עלינו לדרוש באמצעות אותם גופים עירוניים מכל גורם חיצוני שמבקש לקיים אירוע לעמוד ברף מחירים סביר ומבוקר. מהלך דומה בוצע בהצלחה בחופי הים לפני מספר שנים, כאשר נקבע מחירון אחיד למספר מוצרים בסיסיים. מאחר ומדובר בשטחים בבעלות עירונית, יש לנו שליטה על התנאים של קיום האירוע. חשוב שבמרחבים העירונים שלנו נאפשר פיקוח על המחירים שיאפשר הקלה ביוקר המחיה לתושבים ולמבקרים ושיפור התדמית בעיניי התיירים. כמובן שחשוב לקדם את הנושא במהירות, עוד בעונת הקיץ החמה הנוכחית".

כאמור, הצעתה התקבלה ועברה לבדיקה לפני ביצוע.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.