מחלף השלום. צילום: ליה אוטרמן
מחלף השלום. צילום: ליה אוטרמן

קירוי איילון נגנז: במקום פארק חלומי יורחבו גשרים קיימים

תוכנית "חזון איילון" הגרנדיוזית, שאושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה (קירוי איילון ובניית פארק מטרופוליני ענק בן 240 דונם ובו נתיבי הליכה, שבילי אופניים, גני שעשועים ומבני ציבור) נגנזה. התחליף הקלוש: הרחבת גשר שיפמן וגשר מוזס
איתי בכר | 04.11.2021

השבוע פורסם כי תוכנית קירוי כביש 20 (איילון), שאושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב בשנת 2015, תיגנז ובמקומה תקודם תכנית אב חדשה ומצומצמת לאזור. לפי התוכנית המקורית, שמוכנה בעירייה ״חזון האיילון״, מעל נתיבי האיילון תוכנן לקום פארק מטרופוליני ענק בן 240 דונם ובו נתיבי הליכה, שבילי אופניים, גני שעשועים ומבני ציבור. קירוי האיילון היה צפוי להיפרס בשטח שבין מחלף ההגנה בדרום למחלף רוקח ופארק הירקון שבצפון.

רון חולדאי. צילום: גיא יחיאלי

רון חולדאי. צילום: גיא יחיאלי

בעקבות קשיים תכנוניים ומשפטיים, הוחלט לגנוז את התוכנית המלאה ולהתמקד בחלק המרכזי של האיילון, בין מחלף השלום למחלף ההלכה. בשלב הראשוני, הוחלט להרחיב את הגשרים הקיימים – גשר שיפמן וגשר מוזס. לפי התוכנית החדשה, שתעלה לדיון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב יפו, יורחבו הגשרים משמעותית, כשמרבית השטח שייתווסף יוקדש להולכי הרגל.

את הפרויקט השאפתני הוביל חבר המועצה איתי פנקס (שנגדו פורסמו לאחרונה עדויות על תקיפה מינית, ובעקבותיהן הוא נאלץ להשעות את עצמו מתפקידו כמחזיק תיק הלהט"ב בעירייה), שהתייחס לפרסומים והגיב: ״ברור לנו שקירוי נתיבי איילון לא יקרה ביום אחד. העובדה שלא מקרים את כל הפרויקט בבת אחת, לא אומרת שהוא לא יקרה לעולם. התכנית הנוכחית היא לא צמצום – אלא התמקדות במה שאפשר לבצע כבר עכשיו״.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

הממתם אותי מרוב תדהמה!!! הפרוייקט הגרנדיוזי של המגלומן השכונתי ("אני מתכונן לרוץ לעוד קדנציה") לא יוצא לפועל. אוי יוי יוי, איך הוא יגזור את הסרט האדום?
חולדאי הביתה. תחזירו את העיר הזו לשפיותה!