שבוע המצוינות בסינמטק תל אביב בתל אביב. צילום: שבוע מצוינות
שבוע המצוינות בסינמטק תל אביב בתל אביב. צילום: שבוע מצוינות

שבוע המצוינות הישראלית מגיע לתל אביב

סדנאות, הרצאות ופעילויות שונות יערכו במהלך השבוע בנושא, בין השאר בעיריית תל אביב, אוניברסיטת תל אביב והסינמטק בעיר
רותי בוסידן | 11.05.2022

130 מוסדות, גופים וארגונים, חלקם בתל אביב, יפתחו את שעריהם לקהל הרחב למשך שבוע בשלל אירועים, הרצאות, פעילויות וסדנאות, ללא עלות ובכל רחבי הארץ, כדי לחגוג ביחד מצוינות ישראלית.

השבוע, מיד עם תום חגיגות יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל, התחיל לראשונה בארצנו 'שבוע המצוינות הישראלית'. במהלך שבוע שלם (8-12 במאי) הציבור הישראלי מוזמן לחוות מקרוב ולהתגאות בהישגים שישראל הביאה לארץ ולעולם, בתחומי ההייטק, המדע, הרפואה, הביטחון, הכלכלה, הספורט, המוסיקה, הקולינריה, המחול, החקלאות, ועוד.

את הפרויקט יזמה קרן טראמפ לחינוך, המקדמת מצוינות לכל אורך השנה, והצטרפו אליה כ-130 ארגונים, חברות ומוסדות בישראל, ולכולם מכנה משותף: לעודד, לטפח ולקדם את ערך המצוינות כמפתח להצלחה שלנו כפרטים וכחברה כולה. השותפים לפרויקט יצרו במיוחד לכבוד השבוע אירועים מיוחדים ללא עלות וכולם מוקדשים לנושא המצוינות הישראלית, על כל גווניה.

הציבור הישראלי מוזמן להיכנס אל: 'מפת המצוינות הישראלית' או לחפש את 'שבוע המצוינות הישראלית בגוגל, ולבחור להשתתף באירועי מצוינות הקרובים ללבו ולמקום מגוריו. המפה כוללת מגוון גדול ועשיר של אירועים, הכוללים סיורים מודרכים, הרצאות מקוונות ומפגשים חווייתיים לצעירים, למבוגרים ולכל המשפחה.

אלי הורביץ, מנכ״ל קרן טראמפ לחינוך: "יש לנו סיבה טובה להתגאות במצוינות ובמצוינים שלנו שפורצים דרך ומגיעים לשיאים מדהימים. אבל חשוב גם שנזכור שבכל אחת ואחד מאתנו טמונה מצוינות והבחירה היא בידינו. האם רק להביט מהצד ולמחוא כפיים לאחרים, או ללמוד, להשקיע, להתאמץ ולהשתפר, ואז להיות הכי טובים שאנחנו יכולים"

הפעילויות שיתקיימו בתל אביב במסגרת שבוע המצוינות:

חדשנות זה לכולם

תל אביב, יום חמישי 12.5, 17:00-20:00

עיריית תל אביב תקיים הרצאה על חדשנות, על שינוי דפוסי חשיבה בקרב עובדים ומנהלים וכיצד יכולה כל מערכת לערב ולאתגר את עובדיה ולגרום להם להיות שותפים בהפיכת רעיונות (וחלומות) למציאות. בהמשך, יתקיים סיור במעבדת חדשנות עירונית בה לוקחים חלק סטארטאפים שמתמודדים עם אתגרי העיר. מיקום: דבורה הנביאה 121, ת"א, בניין 2.

 

יריד מצוינות במדע

תל אביב, יום חמישי 12.5, 17:00-20:00

באוניברסיטת תל אביב יתקיים אירוע חווייתי להורים וילדים מכיתה ד' ומעלה, בו ייחשפו למצוינות במדע דרך פורצי הדרך של עולם המחקר. האירוע, בשיתוף פרונטירז – מדע לצעירים, יכלול יריד מדעי עם דוכני פעילויות מדעיות חווייתיות, ומגוון הרצאות נבחרות בהן יעמיקו חוקרי פרונטירז ומיטב המרצות.ים של האוניברסיטה בנושאים מגוונים. בנוסף, יתקיים פאנל שיציג שיח בין-דורי להעמקה בנושא מצוינות. מיקום: אוניברסיטת תל אביב לנוער, בניין צ'ק פוינט, קמפוס אוניברסיטת תל אביב.

 

לנצח את עצמך – מהמשטח האולימפי לחיים עצמם

תל אביב, יום חמישי 12.5, 18:00-19:00

הוועד האולימפי יקיים מפגש אישי עם הספורטאית האולימפית נטע ריבקין, מתעמלת אומנותית ואחת מהספורטאיות האולימפיות הבולטות של ישראל בכל בזמנים. מיקום: בית הוועד האולימפי בישראל, רחוב שטרית 6, ת״א, קומה 2.

 

הישגים והצלחות במוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין

תל אביב, חמישי 12.5, 17:30

גם המוזיאון הישראלי במרכז רבין לוקח חלק בשבוע המצוינות הישראלית. המוזיאון הישראלי מזמין את הציבור הרחב להיזכר ברגעים הגדולים ובסיפורים הקטנים שהינם חלק מהסיפור הישראלי ומרגעי השיא של מדינת ישראל. לרגל שבוע המצוינות הישראלית, אנחנו שמחים להזמין את הציבור הרחב לסיור שעוסק בהישגים ובהצלחות של מדינת ישראל במהלך עשוריה. בסיור נתמקד בסיפורה של החברה הישראלית ושל מדינת ישראל כסיפור הצלחה מעורר התפעלות, מתוך מטרה להוקיר ולהעריך את המדינה ואת הישגיה. בתום הסיור יוקרן סרטון המציג את הרוח הישראלית, באמצעות המצאות וחידושים, מהחלוציות ועד המצאת הדיסק און קי. מיקום: חיים לבנון 8, תל אביב.

שבוע המצוינות בבית לסין בתל אביב. צילום: שבוע מצוינות

שבוע המצוינות בבית לסין בתל אביב. צילום: שבוע מצוינות

פורצים את גבולות המגבלות: מצוינות בקרב ילדים עם מוגבלויות

תל אביב, יום רביעי 11.5, 13:00-15:30

לפרוץ את גבולות המגבלות בחינוך המיוחד. ארגון העובדים בעיריית תל אביב מזמין את כולם לגלות איך פורצים גבולות ואיך הילדים המיוחדים של מערכת החינוך מצליחים להגיע בכל פעם קצת יותר רחוק. בואו לראות איך הם עושים את זה כנגד כל הסיכויים, מול כל הקשיים ולצד המוגבלויות שהם מסרבים לאפשר להם להפוך למגבלות. בואו לקבל השראה באירוע מרגש שיישאר אתכם הרבה אחרי סיומו. צפויות להתקיים: תערוכת יצירות מדהימה מעשי ידיהם של הילדים, מופע מרגש של להקת החינוך המיוחד, סיפורים מעוררי השראה של ילדים, מדריכים וצוותי חינוך. מספר המקומות מוגבל. מיקום: פומבדיתא 8, תל אביב.

סרטים מצוינים בסינמטק תל אביב

תל אביב, רביעי, חמישי 11.12.5, 16:00-23:00

בסינמטק תל אביב בחרו עבורכם סרטים נהדרים לכבוד שבוע המצוינות הישראלית. בכל יום תוכלו לצפות בסרט אחד מומלץ המספר על מצוינות מזוויות שונות ומרתקות: נפלאות התבונה, בעיניים שלנו – לילדים, וויפלאש, Rush וניו יורק רוקדת. הכרטיסים ללא תשלום בהרשמה מראש. ההקרנות בשעות אחה"צ/ערב לפי המפורט באתר. מידע מלא על הסרטים נמצא באתר. מיקום: סינמטק תל אביב, הארבעה 5 תל אביב. ישנם הסדרי חניה מיוחדים למבקרים.

 

סדנת השקעות בשוק ההון בגובה העיניים

תל אביב, חמישי 12.5, 10:00-13:00

האקדמיה לפיננסים גאה לקחת חלק בפרויקט שבוע המצוינות ומזמינה אתכם להירשם (ללא עלות) לסדנת השקעות בשוק ההון בגובה העיניים. הסדנה בת 3 מפגשים, 3 שעות ותשודר גם בזום – פרטים בלינק ההרשמה. מיקום: קמפוס האקדמיה לפיננסים, רחוב מנחם בגין 48, תל אביב.

 

מצוינות דרך הומור עם גיא הוכמן

תל אביב,  יום חמישי 12.5, 19:00-21:00

מוזמנים להרצאה מצחיקה ומרתקת על מצוינות עם גיא הוכמן. מה מוביל אותו בחיים מה זה מצוינות ואיך קשור לחינוך והכל תחת מעטה של הומור. איך הומור יכול להיות תכונה מובילה להצטיינות בכל מקום. בהרצאה ישולב נושא הקשב והריכוז ממנו כולנו סובלים בצורה כזו או אחרת ונלמד איך למנף העניין ואף להצטיין. מיקום: מתחם וויוורק הזרם, הפלך 7, תל אביב. מספר המקומות מוגבל עד 50 איש.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.