הילדים ליאו וטליה יחד עם מדריך השחייה שלהם, עפרי
הילדים ליאו וטליה יחד עם מדריך השחייה שלהם, עפרי. צילום: באדיבות דוברות עיריית תל אביב יפו

המדליסטים הבאים בספיישל אולימפיקס

פיילוט בשלוש בריכות: שיעורי שחייה לילדים עם מוגבלות בדרום, מרכז וצפון העיר
רותי בוסידן | 11.05.2022

הבריכה הייתה מקום זר לחלוטין ואפילו מפחיד עבור ליאו וטליה המתוקים שמצולמים בתמונה יחד עם מדריך השחייה שלהם, עפרי. אך היום הם מכניסים את הראש למים ויודעים לדחוף את הקיר, לשכב על הבטן ולעבור מרחק של 2-3 מטרים – מיומנויות שלא רק מחזקות את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות, אלא גם עשויות להיות מצילות חיים בעתיד.

עקב פניות הורים מכל רחבי העיר, התחילה עיריית תל אביב לקדם שיעורי שחייה ייעודיים לילדים ולילדות עם מוגבלות בדרום, מרכז וצפון העיר. חלק ממדריכי ומדריכות השחייה בקאנטרים העירוניים כבר עברו הכשרה מקצועית ובקרוב יוכשרו צוותים נוספים ללימוד בעלי מוגבלות. הם ישמחו ללוות גם את עוד ילדים בגילאי 6-15 עד לאולימפיאדה.

בדצמבר האחרון, החלה העירייה בפיילוט בשלוש בריכות צפון, במרכז ובדרום העיר, שבו השתתפו 45 ילדות, ילדים ובני נוער בגילאי 16-5.

מיומנויות מים ושחיה חשובות לכל הילדות והילדים, אבל לאלו עם מוגבלות יש פחות הזדמנויות לרכוש אותן, מפני שיש צורך בקבוצות קטנות יותר והדרכה מקצועית מכוונות, מה שהופך את השיעורים ליקרים יותר. העירייה לקחה על עצמה לקיים את השיעורים במסגרת העירונית ובעלות נמוכה יותר.

שיעורי שחייה לילדות ולילדים עם מוגבלות. באדיבות עיריית תל אביב-יפו

שיעורי שחייה לילדות ולילדים עם מוגבלות. באדיבות עיריית תל אביב-יפו

המטרה הראשונה והחשובה ביותר בשיעורים אלו היא ללמד את הילדים מיומנויות מים שיאפשרו להם להימנע מטביעה בהמשך החיים. המטרה השנייה היא לימוד שחייה מרמה חובבנית ועד רמה מקצועית, תלוי ברצון וביכולות של הילדים ושל משפחותיהם. השאיפה היא שחלקם יגיעו עד כדי התמודדות בספיישל אולימפיקס – אירוע ספורט בינלאומי המיועד לאנשים עם מוגבלות, אשר מקביל לאולימפיאדה.

במסגרת הפרויקט מתקיימים שיעורים בקבוצות המונות עד שישה משתתפים כשמדריכי השחייה עברו הכשרה מקצועית בקאנטרים העירוניים כך שיוכלו להדריך ילדים עם מוגבלות באופן קבוע ולהכיל אותם בשיעורי השחייה. ההשתתפות בשיעורים ניתנת במחיר מסובסד הזהה לתעריף העירוני של שיעורי השחייה העירוניים, כך שהוא נגישים לכל מי שיתעניין בהם.

ילדים שיתקדמו וירצו בכך ישתלבו בעתיד בקבוצות לא ייעודיות, בשיעורים רגילים. לאור הצלחת הפיילוט, פועלת העירייה להרחיב את הפעילות למיקומים נוספים ברחבי העיר. את הפרויקט מלווה מדריכה מקצועית הדס טוסק שמנהלת את תחום השחייה בספיישל אולימפיקס.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *