שכונת למד נלחמת במחירי השכירות
שכונת למד נלחמת במחירי השכירות. אילוסטרציה

שכונת למד (החדשה) נלחמת במחירי השכירות

לאור העלייה החדה במחירי השכירות בתל אביב, החליטה הנהגת השכונה לצאת למלחמה כנגד התופעה, כאשר על דירת 4 חדרים, הוצעה במחיר של 13 אלף שקלים בחודש. במסגרת היוזמה מעוניינים התושבים להגביל את מחירי השכירות בשכונה
רותי בוסידן | 09.06.2022

לאור העלייה החדה במחירי השכירות בכל הארץ ובתל אביב בפרט, החליטה הנהגת שכונת למד (החדשה) בתל אביב לא לשבת יותר בחיבוק ידיים אלא לצאת למלחמה כנגד העלאת המחירים החדה.

כזכור, השבוע אישרה ועדת ההנהלה של עיריית תל אביב-יפו מדיניות דיור עירונית, העוסקת רובה ככולה בפתרונות מגורים מוזלים מעולם השכירות, בניסיון להתמודד עם הבעיה.

במסגרת היוזמה הם מעוניינים לקבוע הגבלה על מחירי השכירות בדירות בשכונה.

"היום נחשפנו לשיאים חדשים של בקשות לשכירות כאשר דירה בת 4 חדרים הוצעה במחיר של 13,000 שקל", נכתב בעמוד הפייסבוק של השכונה, "אז החלטנו שדי! אנחנו, ביחד איתכם, מוכנים לצאת למלחמה כנגד אוזלת היד של המדינה ושל העירייה במחירי השכירויות. כולנו מבינים מה זה ביקוש והיצע, אבל עדיין מישהו צריך לעצור את הסחרור הזה".

לדבריהם: "יותר ויותר הון אנושי נהדר שאפיין את השכונה הזאת נאלץ לעזוב מפאת מחירי השכירות הגואים".

אז מה כוללת התוכנית?

התושבים מעוניינים לקבוע הגבלה של מחירים בדירות חדשות בשכונה:

דירת 5 חדרים עד 11,000 שקל

דירת 4 חדרים עד 9,750 שקל

דירת 3 חדרים עד 8,500 שקל

חידוש חוזי שכירות מוגבל לעלייה של עד 5%.

"כמובן שדירות ישנות או לא משופצות יתומחרו במחירים נמוכים יותר", ציינו.

הנהגת השכונה פונה לשוכרים, משכירים ובעלי דירות. ומבקשת מהם להעביר את המסר לבעלי הדירות: "כאן בשכונה המחירים שפויים".

בכדי לקדם את המהלך הם גם ביקשו סיוע ממשרדי התיווך. "אי אפשר כמובן לנהל את המאבק ללא סיוע של משרדי התיווך", הם ציינו, "שמחים שמשרדי התיווך בשכונה נרתמו למאבק והבינו את החשיבות כך שהסכימו לא לפרסם ולהשכיר דירות מעל המחירים שנקבעו, ואנו ממליצים לאור האמור לעבוד עם משתפי הפעולה בנושא. בנוסף כולנו יחד לא נאפשר לפרסם דירה להשכרה בקבוצות ובדפי הפייסבוק של השכונה ללא רישום מחיר השכירות וכמובן ברף המחירים שנקבע, וכן נעקוב ונעדכן כולנו על עמידה במחירי השכירות בשכונה".

תושבי השכונה סיכמו: "יחד נשמור על צביון השכונה, נשמר את האוכלוסייה וההון האנושי שקיים פה, יש לנו שכונה נהדרת ונגן עליה מהגירה שלילית. רק יחד נצליח במאבק".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איזה מצחיקים. השוק קובע את מחיר השכירות. לא איזה אמא משועממת שלא יכולה להרשות לעצמה לקנות בית בלמד. איזה כלים יש לתושביםם בכדיי להילחם במחיר? הפגנות, איומים? 😂😂. מי שלא יכול להרשות לעצמו לגור בצפון תא שיעבור לדרום, או למדינות סוציאליסטיות.

אפשרי לפרסם מיהם משרדי התיווך שנרתמו למאבק?

לא להאמין שנותנים במה לבזיון הזה. מדובר בקבוצת מתווכים שקבעו רף מאוד גבוה למחירי השכירויות. פשוט עצוב