דר רחוב בנווה שאנן (למצולם אין קשר לכתבה). צילום: מאיר אליאל רבינוביץ
דר רחוב בנווה שאנן (למצולם אין קשר לכתבה). צילום: מאיר אליאל רבינוביץ

"פחד להסתובב בשכונה שמלאה בהומלסים, סמים וזונות"

עשרות מתושבי שכונת נווה שאנן עתרו לבג"ץ נגד עיריית תל אביב והמשטרה בעקבות הפשיעה וההזנחה המתמשכת בשכונה
מערכת תל אביב אונליין | 05.08.2022

כ-50 מתושבי שכונת נווה שאנן בדרום תל אביב עתרו לבג"ץ נגד עיריית תל אביב-יפו והעומד בראשה רון חולדאי, כמו גם נגד השר לביטחון הפנים עמר בר-לב והמשטרה, בדרישה שיפעלו בנחישות נגד הפשיעה וההזנחה בשכונה.

לטענתם השכונה הפכה לשטח הפקר, ולדבריהם בשכונה פועלים בגלוי סוחרי סמים, סרסורים, בתי בושת וכנופיות פשע באין מפריע.

באנו לעירייה עם המון רעיונות אבל נתקלנו בסוג של חומה. אין כאן משילות. פחד להסתובב בשכונה שמלאה בהומלסים, סמים וזונות. אין יום שלא דוקרים או שודדים פה מישהו, כי העירייה והמשטרה לא עושות את העבודה כמו שצריך", טוענים התושבים.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "העתירה טרם התקבלה, ולכשתתקבל היא תענה בהתאם. בכל מקרה, אנו ערים למצוקה הקיימת בשכונת נווה שאנן ונמשיך לפעול, בשיתוף המשטרה, כפי שעשינו עד היום, בכדי להגביר את רמת הביטחון האישי ואיכות החיים באזור. העירייה משקיעה ועוד תשקיע עשרות מיליוני שקלים בשנה בכדי לסייע ולקדם את הפיתוח והטיפול הנדרשים בשכונה בכל תחומי העשייה העירוניים. נזכיר כי האכיפה בגין סחר בסמים והפעלת בתי בושת היא בסמכות משטרת ישראל. עם זאת, העירייה פועלת עם המשטרה במאבק בפשיעה בשכונה, כולל איטום וגידור מבנים נטושים המשמשים כר לפעילויות לא חוקיות. בנוסף, היחידה לדרי רחוב מקיימת סיורי שטח לאיתור דרי רחוב וסיוע מקיף עבורם. כמו כן, עובדות תכנית סלעית נותנות מענה שיקומי לנשים בזנות".

ממשטרת ישראל נמסר: "העתירה טרם התקבלה במשטרה ולכשתתקבל אנו נשיב לה ככל שנדרש בבית המשפט כמקובל. משטרת ישראל פועלת באזור אל מול תופעות פשיעה שונות תוך נקיטת פעולות אכיפה מגוונות הכוללות מתן דו״חות, ניהול תיקי חקירה, סגירת מקומות המשמשים לפעילות עבריינית ועוד. לצד זאת, פעילות המשטרה מהווה רק חלק בטיפול בסוגיות הקיימות במקום וכאמור אכיפה לבדה אינה יכולה לתת מענה לכלל הסוגיות החברתיות. משטרת ישראל תמשיך לפעול באזור באופן גלוי וסמוי תוך הפעלת כלל האמצעים העומדים לרשותה למען שלום הציבור ובטחונו".

ובמשרד לביטחון הפנים הגיבו: "העתירה התקבלה במשרדנו. תגובת המשרד תועבר במסגרת ההליך המתנהל בבית המשפט, כמקובל"

קטגוריות: שכונות ורבעים
תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.