תחנת מגן דוד אדום בתל אביב נקראה על שמו של אירווינג קרטר ז״ל. צילום: דוברות מד"א
הטקס המרגש בתחנה בתל אביב. צילום: דוברות מד"א

תחנת מד"א בתל אביב על שם אירווינג קרטר ז״ל

במד"א החליטו כי התחנה שברחוב יגאל אלון בעיר תקרא מהשבוע על שמו של קרטר, מהתורמים הנדיבים והבולטים של הארגון בארץ ובעולם
רותי בוסידן | 03.08.2022

החל מהשבוע, תחנת מגן דוד אדום ברחוב יגאל אלון בתל אביב תיקרא על שמו של אירווינג קרטר ז״ל, מהתורמים הנדיבים והבולטים של מגן דוד אדום בארץ ובעולם.

בטקס רשמי שנערך ביום שלישי (2.8) בהשתתפות משפחתו של קרטר, בתו סוזי, בנו מלקולם ונכדו, ובנוכחות מנכ״ל מד״א אלי בין, מנכ"ל אגודת ידידי מגן דוד אדום באנגליה דניאל ברגר, בכירי מד״א ומתנדבי ועובדי מד״א תל אביב – הוסר הלוט מעל כתובת ההנצחה לזכרו של אירווינג קרטר שנפטר מקורונה באפריל 2020.

בזכות תרומותיו הנדיבות של אירווינג קרטר ז״ל ומשפחתו, טיפלו צוותי מד״א לאורך השנים במאות אלפי ישראלים בכל רחבי הארץ. לצד מבנה תחנת מד״א במצפה עדי ומבנה ממוגן בתחנת רמת בית שמש, תרמו קרטר ומשפחתו גם רכבי אמבולנס, ניידות טיפול נמרץ, אופנועים ורכבי שטח. אירווינג קרטר ומשפחתו נהגו לבקר לעיתים תכופות בישראל, בביקורם האחרון תרמו רכב שטח לטיפול נמרץ המשמש את הפראמדיקים הבכירים במרחב כרמל, במהלך הטקס – נחנך הרכב רשמית ותעודת הוקרה הוענקה לבני משפחתו על תרומתם הנדיבה במהלך השנים.

תחנת מגן דוד אדום בתל אביב נקראה על שמו של אירווינג קרטר ז״ל

בתו של אירווינג קרטר ז״ל עם מנכ"ל מד"א. צילום: דוברות מד"א

״אני בר מזל בכדי לעשות כל שביכולתי על מנת לעזור לאנשי מגן דוד אדום להציל חיים", אמר בעבר קרטר ז״ל והוסיף: ״זו זכות בשבילי לתרום לארגון".

סוזי, בתו של אירווינג קרטר אמרה בטקס: ״אבי אהב מאוד את מגן דוד אדום וראה חשיבות עליונה בפעילות הארגון. מד״א היה הגוף האהוב עליו ביותר, בכל פעם שהוא ביקר בארץ והוא היה מבקר לפחות פעמיים בשנה, ביקור במד״א היה תמיד חלק מהתכנית. אחי מלקולם ואני נמשיך למלא את צוואתו למען הצלת חיים".

דניאל ברגר, מנכ״ל אגודת ידידי מד״א באנגליה, הוסיף: ״בזכות הנדיבות יוצאת הדופן של קרטר, הוא היה הראשון והיחידי שקיבל תואר חבר כבוד בדירקטוריון מד״א. חשיבות הצלת החיים הייתה עליונה בעיניו והוא תמיד דאג להעביר את המורשת לילדים ולנכדים".

ומנכ״ל מד״א אלי בין סיכם: ״האירוע המיוחד מעורב בעצב ושמחה. קרטר ז״ל היה איש של צניעות וענווה – הצלת חיים הייתה בראש מעייניו. הוא נגע באופן ישיר ועקיף בחייהם של מאות אלפי ישראלים וצניעותו ומידותיו היו יוצאות דופן, הוא חסר לנו מאוד. אני מודה על המגוון הגדול של התרומות במהלך השנים, בזכותן לא רק טיפלנו בחולים ובפצועים אלא אספנו גם קרוב ל-200 אלף מנות דם בזכותן ניצלו חיים נוספים".

תחנת מגן דוד אדום בתל אביב נקראה על שמו של אירווינג קרטר ז״ל. צילום: דוברות מד"א

הכניסה לתחנת מד"א בתל אביב על שמו של אירווינג קרטר ז״ל. צילום: דוברות מד"א

קטגוריות: בריאות ורפואה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.