דגל פריסה במהלך ההפגנה בקפלן. קרדיט: אמיר גולדשטיין
דגל פריסה במהלך ההפגנה בקפלן. קרדיט: אמיר גולדשטיין

הצלחת, ביבי – הפכת את חגי ישראל לימי קרב

חג שמח לך, ראש הממשלה. נכנסת לספרי ההיסטוריה, ובגדול: חגי ישראל הפכו בחסותך לזירות של קרבות יהודים בתל אביב ובכלל
צחר רותם | 05.10.2023

חג שמח לך, ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, המבלה בחופשה משפחתית מהנה בצפון, בזמן שתושבי נווה אטי"ב סובלים – והם לא לבד. אחרי שנים של שיסוי ופיצול, החגים האלה הוכחת כי עמדת במשימה: מה שהיה כבר לא יהיה עוד. במו ידיך ויד קרוביך ושופרותיך, הפכת את חגי ישראל לזירות קרב בתל אביב והערים האחרות. הוכחת שוב כי לך, באופן אישי, אין אלוהים. כלומר, אם לא מחשיבים אותך.

הצלחת, ביבי, להפוך את החגים שהיו למדורת השבט הישראלית, לתקופה שרק מחריפה את הדכדוך הכללי ברחובות. הבהרת לכל מי שצריך להבין שחוק וסדר לא יהיה כאן, כל עוד זה לא משרת אותך – והם הבינו: מן העבר האחד, עמותות "הראש היהודי" ודומיהם שממשיכים בניסיונות לקיים בניגוד לחוק במרחב הציבורי בלב תל אביב תפילות בהפרדה. הם יודעים היטב שאף אחד אחד לא ימנע זאת מהם, בטח לא משטרת בן גביר. מן העבר השני, המפגינים שכבר מזמן נמצאים על הקצה, החליטו כי במקום שבו אנשי החוק לא יאכפו אותו – הם יעשו זאת.

תוהו ובוהו וחושך גדול – זה מה שהבאת לנו בחגים האלה. עצב וחוסר תקווה ברחובות שבמהירה הופכים לשנאה הדדית ולמראות שלא נראו מעולם, כמו אלה שהזדעזענו לראות בכיפור ואלה שנאלצנו לראות הבוקר (חמישי, 5.10) בכיכר דיזינגוף. כמו שרצית, הצדדים היריבים מגיבים בהתאם. השר המוזר בן גביר פרסם הודעת תמיכה נחרצת – בצד של מפרי החוק, כלומר אלה שקיימו את התפילה בניגוד לחוק.

והתכתשויות היהודים, ביבי, לא מסתכמות רק בשטח – אלא כמובן בזירה המשפטית. הבוקר הורה בג"ץ לעיריית תל אביב לנמק מדוע לא תאפשר הקפות שניות לארגון "ראש יהודי". לעיריית תל אביב יש תשובות לא רעות, כך שהמשך עוד יבוא גם יבוא – רצוי לפני ההקפות.

חג אחרי חג, והמציאות הולכת ומתבהרת: הצלחת ביבי. חגי ישראל הפכו לימי קרב. ובכל מקרה, חג שמח לך ולבני משפחתך, ראש הממשלה. דבר אחד ברור: להיסטוריה נכנסת. ובגדול.

קטגוריות: מדינת תל אביב

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

זה לא ביבי… אלו תומכי המחאה והמפגינים שממשיכים להסית ולקרוע את העם. לא השתנה כלום משנים קודמות, אק תגובות המסיתים החמירו. יעשו הכל כדי להשחיר ולקרוע את העם