המתנדבים בפעולה. צילום: פרטי
המתנדבים בפעולה. צילום: פרטי

"גם בצפון העיר יש נזקקים": הפרויקט המרגש של מרכז הדר אפקה

לפי הנתונים, יש כיום 187 משפחות נזקקות בצפון העיר, לעומת 81 טרום הקורונה. במסגרת הפרויקט - שהתקיים ביוזמת בני נוער בשכונה - נארזו עבור אלה הזקוקים לכך חבילות מזון שנתרמו על ידי תושבים
רותי בוסידן | 28.11.2021

בניגוד למה שמקובל לחשוב – מתברר שגם בצפון העיר יש משפחות שנזקקות לסיוע. בדיוק למענם נערך ביום רביעי האחרון אירוע מרגש – פרויקט נתינה קהילתי של מרכז הנוער הדר אפקה,  בעקבות רעיון שהרימו הנערים והנערות, וכלל איסוף מוצרי מזון באמצעות תושבי הקהילה. המוצרים שנארזו הגיעו הפעם לתושבים נזקקים בצפון העיר.

האירוע נערך בשיתוף גלית נמרודי, פעילה חברתית המנהלת מחסן לנזקקים בצפון מזרח העיר. המארגנים מציינים כי לפני הקורונה היו 81 משפחות נזקקות בצפון העיר וכיום יש 187 משפחות נזקקות.

המתנדבים ושקיות המזון שנארזו. צילום: פרטי

המתנדבים ושקיות המזון שנארזו. צילום: פרטי

הארגונים שלקחו חלק במבצע היו –  ארגון "אחרי", תיכון שמיר, בית הספר אלחריזי, הנהגת צופי תל-אביב יפו, כנפיים של קרמבו רמת אביב, מרכז קהילתי הדר אפקה ועיריית תל-אביב-יפו.

חברת המועצה סיגל ויצמן שלקחה חלק באירוע אמרה: "כמחזיקת תיק הנוער אני רואה חשיבות עצומה בהרתמות של הנוער למען כל מי שנזקק באשר הוא. שאפו לעשייה של הנוער, הקהילה ומרכז הנוער הדר אפקה".

גלית נמרודי שארגנה את כל האירוע סיפרה: "אני מחלקת מזה 19 שנה סלי מזון למשפחות. תמיד מתפלאים שיש נזקקים באזור צפון תל אביב, אז כן יש ורבים. לפני הקורונה היו לי 81 משפחות שחילקתי להם סל מזון גדול אחת לחודש, ומתקופת הקורונה הוכפל ויותר מספר המשפחות ל-187".

שקיות המזון שנאספו לפני חלוקה. צילום: סיגל ויצמן

שקיות המזון שנאספו לפני חלוקה. צילום: סיגל ויצמן

ספרי על אירוע האיסוף האחרון.

"מאחר ואני לא עמותה מבחירה, אני לא מתעסקת בכסף ומשתדלת לעשות איסוף גדול בראש השנה ופסח מבתי הספר באזור.  לפני כחודש המחסן התרוקן לגמרי, וניסיתי לחשוב איך אפשר לגייס מוצרי מזון. נגה שביט ודפנה בוטנר ממרחב צפון מזרח החליטו להרים את הכפפה וגייסו את אביבה ונמרוד ממתנ"ס הדר אפקה. נוצר קשר עם בית הספר שמיר,  בית הספר אלחריזי, כנפיים של קרמבו ושבט הנשיא ויחד נאספו מאות מוצרים מהבתים. הכל הובא למתנ"ס והנוער הוא זה שארז והעביר את השקיות למחסן וממנו יצאו המשלוחים. מעבר למוצרים היבשים גם העסקים המקומיים בשיתוף שירית רונן תרמו אוכל מבושל למשפחות ועשרות ארוחות ילדים ממסעדת 'באלי' ברמת החייל. חברת המועצה סיגל ויצמן הגיעה ובהחלט פירגנה ו'הרימה' לעושים במלאכה".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *